Vysoký plot z jehličnanů do stínu



host - 45.246 (?) 
14.4.2015 10:11, zobrazeno: 3176x

Potřeboval bych poradit jaké zvolit jehličnany pro cca. 10m dlouhý plot, v rohu zahrady, ve stínu. Stíní zde smrky kousek za plotem, v zahradě zas ovocné stromy, kout je to opravdu tmavší... Jde mi hlavně o pohledovou clonu (případně i pohlcení nějakého hluku) z vedlejší hlavní silnice.

Počítám s osazením do dvojsponu, šířka může být cca. 3m v zahradě, pak je plot z latí, ale až jej přerostou můžou větve čouhat i za něj také klidně 2-3m. Výška nebude časem vadit ani 10m.. 

Co nasadit, douglasky, nebo nějaký druh jedlí co snesou zastínění? Počítal jsem řadu stromků zhruba 1,5m od sebe, další řada kolem 1-1,5m od původní.  Díky, Petr.   

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 14.4.2015 11:14

Do stínu jsou z jehličnanů nejspolehlivější tisy. Všechno ostatní Vám dříve či později bude ve stínu shazovat jehličí a prosychat.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 14.4.2015 15:48

Tisy mě napadly jako první, ale co rychlost růstu? Určitě bych si v příštím/příštích desetiletích představoval výšku tohoto plotu aspoň 6m...

Tak dát řadu k plotu stromy, před ně řadu tisů?

Nebo to prostě risknout, nic nebude věčné, a použít třeba Jedli Fraserovu. Té snad nevadí více stínu, případně zkombinovat s nějakým jiným druhem? Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika