Vyroste živý plot za plotem dřevěným?



qwe - (2) - 107.162 (?) 
13.11.2016 22:39, zobrazeno: 1994x

Ahoj všem. Mám možná hloupý dotaz. Dosluhuje mi dřevěný plot 1,5 m vysoký (desky s min.mezerami) a do budoucna (ca za 5 let) bych ho chtěl nahradit plotem živým. Dřevený plot chci ale zrušit až mi za ním vyroste plot živý. Mám ale obavy, aby mi živý plot neobrostl jen na odvrácené straně k plotu dřevěnému a po jeho zrušení nebyl z pohledové strany živý plot holý a škaredý. Vysadit plánuji habr, ptačí zob nebo bokovišeň, případně co mi kdo ještě poradíte. Měl by být neopadavý. Jsou moje obavy zbytečné? Díky za radu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 13.11.2016 22:53
Dosť záleží na 2 veciach: či máte dosť miesta aby Ste nemusel sadiť tesne k drevenému plotu a či nebude výsadba zo severnej strany dreveného plota. Tiež sa dá diskutovať o tom ktorá strana je "pohledová", podľa mňa obe. :-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
qwe - (2) - 107.162 (?), 13.11.2016 23:01

Sázet chci ca 70 cm od plotu a dřevěný plot bude z jižní strany plotu živého, takže ho bude skoro trvale stínit. Na jiné straně pozemku mám ptačí zob, který prorůstá skrz pletivem i na vnější stranu pozemku a díky stříhání je krásně hustý z obou stran. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika