Vyhazovani drnů před vysazením plotu



host - 1.33 (?) 
8.4.2017 17:30, zobrazeno: 2863x

dobrý den, za rok na jaře budu vysazovat živý plot. rád bych se do té doby nějak zbavil trávy, kde ho budu sázet. vím že bych měl vyrýpat a vyhodit drny, jen mě napadlo, jestli by to nešlo jednodušeji, t.j. něčím trávu zakrýt a za rok jen prokypřit. bude toho cca 200m. bud nějakou folii, nebo tam celou sezonu davat posekanou trávu a vznikl by mi pruh pro živý plot bez trávy a drnů. Je to vůbec možné takto to udělat?

díky za rady, Míra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 9.143 (?), 8.4.2017 19:45

Jde to úplně v pohodě. Dávám kartony, protože se seženou úplně zadarmo a samy se rozloží, nemusí se už nikdy odstraňovat. Položím, zaleju, aby je neodnášel vítr, zasypu posekanou trávou ze sekačky, ne moc velkou vrstvou, ale postupně přidávám. Sláma by byla lepší, ale tu nemám. Zjara je připravený záhon na cokoli, pokud chci pěstovat zeleninu nebo kytky, mulč shrabu a dám na kompost. Při sázení dřevin stačí mulč nechat na místě, kartony prorazit rýčem a sázet. Půda je krásně měkká a načechraná, protože žížaly se postaraly smiley. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.227 (?), 8.4.2017 20:59

Dotaz, Hančo - co pod tím udělá taková bršlice nebo pýr?       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.14 (?), 8.4.2017 21:39
1.způsob, kterým jsem z trávníku udělala květinový záhon brzy zjara, byl postupným plochým odříznutím drnů. Poté prokypření motykou a zbavení veškerých kořenů. Pýru ani bršlice tam bylo pomálu, takže to šlo. I když práce to byla, zem byla tuhá, máme hlinitojílovitou. 2.způsob, kterým jsem v jiné části zahrady udělala květinový záhon brzy zjara, byl odlišný. Na podzim jsem si navozila na celou plochu čerstvý slamnatý hnůj. Na jaře jsem již rozleželejší hnůj s uschlými či zetlelými drny shrabala. Bohužel zde bylo pýru a bršlice mnoho, takže opět motyka, prokypřování a vysbírávání kořenů. Zbavení se drnu bylo tímto způsobem jednodušší, ale díky pýru a bršlici to byla zdlouhavá práce. Půda však byla kyprá. 3.způsob, kterým jsem si rozšiřovala zeleninový záhon, byl celoletní navážení posekané trávy. Na jaře jsem zetlelou trávu shrabala, motykou prokypřila už od žížal prokypřenou zem, případné kořeny vyplela. Pýru bylo pomálu, bršlice žádná. Myslím, že už na podzim byla zem připravená. Lenča
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.227 (?), 8.4.2017 22:09

Měla jsem na místě budoucího záhonu pýr i bršlici. Na podzim jsem sundala drny, přeryla na dva rýče (+tahala oddenky) a promíchala s kompostovou zeminou, zjara jsem poctivě tahala tu a tam zbytky bršlice, co vyrostla z kousku 0,5 cm... Na konci dubna osázela. Je to cca 9 let a bršlice ani pýr tam nejsou.

Šlo mi spíš o to, jestli karton s nastýlkou zničí i bršlici - takže to ne, stejně se musí tahat.  Díky!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.143 (?), 8.4.2017 22:24

Pokud je mulč dost tlustý (a to je, když se tam pořád přidává) a nechá se ležet dostatečně dlouho, zničí se i bršlice. Ale na to musí být záhon tak široký, aby plevel nehodil oddenek a nezískával sílu hned vedle smiley. A taky bršlice ráda prorůstá mezi kartony, když nemají dostatečný přesah. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika