Uschnutí nově zasazených tůjí



cabelh - (4) - 196.146 (?) 
9.11.2014 10:13, zobrazeno: 3444x
Před 2měsíci jsem zasadil 8 tůjí smaragdt vysokých cca100cm a do týdne všechny ve spodní části začali rezavět a nakonec uschnuly.Po zasazení jsem je dostatečně zaléval, tak nevím čím to bude (v blízkosti mam další tůje ale starší a ty jsou ok).No začal jsem jim dodávat hořkou sůl tak uvidím.Po zasazeni jsem pod ně dal granulované koňské hnojivo, nemůže to zhnědnuti a schnutí z toho?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.131 (?), 9.11.2014 10:22

Mohou být spálené, kořínky nikdy při sázení nesmí přijít do přímého kontaktu s hnojivem. Jen se zeptám - pokud měly hodně prokořeněné baly (když byly tak vysoké), rozrušil jste trochu ten bal (ale pevný bal se projevuje spíš zastavením růstu, než uschnutím). Další možnost - když jste je sázel, neměly kořenové baly proschlé? Bývají většinou v rašelinových substrátech, kterépo vyschnutí špatně natahují vodu, v tom případě je potřeba je před sázením na několik hodin namočit (jako když sázíte stromky), jen zálivka nestačí - to bych tipla jako příčinu spíš.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
cabelh - (4) - 196.146 (?), 9.11.2014 10:39
Ty tůje jsem po zakoupení nechal asi 20minut ponořené ve vodě, a baleni kořenů jsem rozrušil.Sadil jsem tuje po prvé a až potom co začaly chřadnout jsem tady zjistil že se nemaji prvni rok hnojit ke kořenům tak asi to bude z toho.No uvidím snad se spamatují a budou ok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika