Turkestánský brest



host - 76.70 (?) 
24.3.2009 13:00, zobrazeno: 23728x

Prosím, zná někdo rostlinu Turkestánský brest? Dočetla jsem se, že je vhodný do rychle rostoucích živých plotů.

Dík Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.162 (?), 24.3.2009 13:22

ja som si objednala dnes by mi mala prist postou tak som zvedava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.14 (?), 19.4.2009 16:30

Aj ja som si ho zasadila vlani na jesen.Prezimoval dobre, pred dvoma tyzdnami som ho zostrihla podla navodu, tak som zvedava, ci je taky skvely, ako sa vsade o nom pise.Na jesen nafotim.Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.248 (?), 20.4.2009 14:31

Zasadila som 40 ks pred 3 tyzdnami, zostrihla na 20cm. Po tyzdni zacali vsetky pucat a ked to porovnam s tychlostou pucania listov inych opadavych rastlin - vtaci zob a pod tak to rastie nepomerne rychlejsie. Poda do ktorej boli zasadene nic moc, hlinito kamenista. Cast z nich je vysadena medzi tujami na striedacku. Zatial nezacal pucat 1 kmienok zo 40, tak uvidim ci sa chyti. Polievam denne.

Zatial to napreduje presne ako maju uvedene na stranke. Lokalita horska stredne Slovensko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.58 (?), 26.4.2009 9:25
ano, sama jsem si tenko keř objednala, už ho mám zasazený a pouští první lístky a chytly se všechny měla jsem jaich 45 ks. Doporučuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.70 (?), 3.5.2009 9:56

Turkestánský brest = Jilm sibiřský (Ulmus pumila)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.33 (?), 17.3.2010 9:10

Tak kdyz to tak rychle roste, proc se ho nevyuziva na plantazich rychlerostoucich drevin a pak dale nezpracovava na drevni stepku...???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.122 (?), 26.3.2010 10:46

Mám zasadenú túto rastlinu ako živý plot už tretí rok. Rastie skutočne ako besný. Minulý rok som ho strihal tri krát. Je schopný bez strihania narásť cez 1 meter. Jedinú nevýhodu má že je opadavý v zime vyzerá ako metla. Výhoda je že cez rok vám zakryje všetko a prakticky sa o neho nestaráte okrem toho strihania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.71 (?), 2.4.2012 8:00

Tento opadavy ker se pro vetsi zive ploty nehodi prave kvuli nadmernemu mnozstvi listi, ktere na podzim opada a leta vsude po zahrade. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika