Tuje smaragd vůbec nerostou



Stránky: 1,  2   
host - 43.12 (?) 
9.4.2014 11:49, zobrazeno: 9329x

Dobrý den, mám problém s tujemi, před 3 lety na jaře jsem nasadila 20 tuji 30 -35cm vysoké. A teď po 3 letech jsou vysoké cca 40-45 cm :(některé ani to ne. Nechápu čím to může být. Zalévám je přes léto k večeru, použila jsem i hnojivo tekute a ony nechcou růst. Myslela jsem si že za 3 roky budou mít skoro metr. Má cenu s tím ještě něco dělat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.29 (?), 9.4.2014 12:30

Neměly při sázení příliš zamotaný bal - omotaný kořeny kolem dokola? Rozvolnila jste ho v tom případě? Pak rostliny stagnují, protože nové kořínky ho nemohou prorazit.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.4.2014 12:51

Moje zkušenost je taková, že Thuja occidentalis smaragd roste slabě na příliš zastíněném místě. Tam bych volil mnohem rychleji rostoucí "brabanty" či "plikáty". Thuja occidentalis brabant ani Thuja plicata excelsa, či "plikáty" s jinými odstíny se ovšem podle mě nevyrovnají kráse a hustotě smaragdů. Pozor na slabě rostoucí "plikáty" typu Thuja plicata 4 ever goldy. Ta je náderně zbarvená, ale přírůstky jsou slabé. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.141 (?), 9.4.2014 16:12
Ne neměly vypadalo to přirozeně. Jinak je mám na slunném stanovišti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.4.2014 18:42

Celý problém bude v zálivce.Sice tuje snese vody ještě docela dost, ale nadměrná je vždy na škodu.Kolik může vypařit v létě vysoká 30,40cm?Trochu.Když je sucho, jedna zálivka tujím za týden musí bohatě stačit.Klidně i jednou za deset dnů.A když je zamulčuváno, tak třeba vůbec žádná.Stačí mulč trochu odhrnout a vlhkost zjistit.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.29 (?), 9.4.2014 21:56

Ještě mne napadlo, když tu čtu o zálivce - sice jim stačí jednou týdně, ale musí se pořádně, aby voda vsákla do hloubky ke kořenům (asi jako ovocné stromky)...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.29 (?), 9.4.2014 21:59

ps - mám "smaragd" v záhoně, zjara 2008 měl cca 40cm a teď (za 6 let) má tak 2,5m.          L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.146 (?), 10.4.2014 23:01
No to mate hezky. Dobre zkusim teda ted zalit 1 tydne a poradne. Prvni rok jsem zalivala kazdy den vecer, pak jsem je zalivala tak 3-2 krat tydne po 2 letech... take je zvlastni ze prvnich 10 tuji jsou mensi nez ty dalsi tuje, tomu taky moc nerozumim.:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 11.4.2014 5:43

Jestli budete zalévat tedy pořádně, může být nadměrná zálivka i jednou týdně u takových malých tují v trochu těžší půdě až moc.Jinak při frekvenci zalévání, kterou jste zvolila se vůbec divím, že Vám tuje ještě žijí.I tak mohou být poškozeny kořeny a může se stát, že se prví rok budou muset vzpamatovat a tedy tuje tento rok vůbec nemusí růst.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 11.4.2014 12:04

Tazatelka o druhu půdy nic nepíše. Stagnace může být způsobena i tím, že se sice zalévalo často, ale málo a voda nevsákla až ke kořenům.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika