Tuje - co pod ně?



host - 191.48 (?) 
2.7.2014 18:41, zobrazeno: 14136x

Zdravím všechny, prosím mám dotaz.. kdysi jsme z jedné strany plotu sadili túje.. nedavali jsem pod to textilni folii a tudiz zadny mulc ani kacirek ani nic jineho nemame.. takze kolem toho roste normalne trava.. coz me prestava bavit... posekat to, to je fest drina, clovek se tam strunovkou ani poradne nedostane.. a ted k dorazu :

lze to jeste napravit? folii uz tam tezko dame, ale lze to udelat i bez ni? treba vysypat tam jen tak mulc ci kacirek a trava rust nebude? nebo bude proste prorustat.. a co doporucujete popr? mulc, kacirekk, ci neco jineho?

Moc dekuji za pomoc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 24.8.2014 15:01

Nevim jak to u Vas vypada, ale ja mam zivy plot z Thuja Occ. (konkretne obvykly hypermarketovy 'Brabant') a jejich melky korenovy system dokonale zabrani rustu cehokoliv dalsiho. Jedina vyjimka co tam roste je svlacec, ten likviduji cas od casu rucne. Prijde mi, ze jakmile thuje zhoustne, uz nic v jejim okoli nechce rust. Rozestupy mam cca 70cm a plot je pro cloveka totalne neprostupny. Striham kazdy rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 25.8.2014 9:49

Ano, mám to samé. Thuje jsou od sebe cca 60-70 cm a už pod nimi nic neroste. A to jsem je sázela do trávníku, protože jsem chtěla, aby tam byla tráva! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.130 (?), 24.8.2014 21:42

Tento problém teď také řešíme, túje tedy teprve budeme sázet, ale zajímalo by mne, jak se prorůstání trávy dá řešit.

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 26.8.2014 19:59

Jestli mate nejakou beznou thuji, tak to vubec nereste, ja bych maximalne zlikvidoval vse v miste vysadby roundupem, dalsi rok-dva nebude jina moznost nez mechanicky plevel odstranovat, potom to uz to je relativne bezudrzbove.

Dal bych si ale pozor na to, ze zejmena hobbymarkety prodavaji thuje kdy to je spis hromada vetvi. Osvedcilo se mi nemilosrdne thuje po letech prorezavat, aby rostl jeden jediny terminal do vysky. Thuje ma potom pekny kompaktni tvar a nelame se v zime/vetru. Chce to trosku odvahy (samozrejme ne hned prvni rok)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika