Thuja plicata Excelsa - zerav



Stránky: 1,  2,  3   
host - 208.155 (?) 
8.9.2013 12:53, zobrazeno: 21065x

Dobrý den

máte někdo zkušenosti stouto rostlinou? Chtěl bych sní vysázet vysoký živý plot, co mám proto udělat a jak pečovat atd. Děkuji za rady. Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 8.9.2013 19:44

Mám zkušenost s Thuja plicata Dura, což je velmi podobný kultivar a jedna z nejlepších "tůjí" pro živé ploty. Jak vysoký plot chcete mít? VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.155 (?), 9.9.2013 19:16

Děkuji, že jste reagoval na muj dotaz... no měl jsem představu, že je budu stříhat po stranách a vyženuje co nejvíš, jelikož si chci uchovat soukromí před patrovým domem, který jej mě narušuje.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 9.9.2013 20:30

Sázel jsem je ze stejného důvodu. Dnes bych je sázel více od sebe (o mě cca 120 cm) a začal dříve stříhat ze stran. Po cca 8 letech je mám 5 až 6 metrů výšku, ale 3 metry šířku (vnitřek je ale už proschlý a tedy zbytečně široký).

Na půdu nejsou náročné (já je sázel jen do mělkých jamek v jílovité půdě), ale vyžadují kvalitní závlahu. Soused z patrového domu k nim má svedené okapy, takže nemám problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.155 (?), 9.9.2013 20:46

Já mám pro ně nachystaných cca 12 m dlouhý a 2 m široký prostor, tak jsem je chtěl vysázet po 0,75 m.  Myslíte že to bude stačit  , když je budu včas střihat ze strany?  Klidně napište co by jste v mém případě udělal.  Děkuji Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.9.2013 8:25

70 cm od sebe se sází běžné thuje (např. Brabant) u kterých se předpokládá výška kolem 3 metrů. U Plicaty bych určitě nesázel méně, jak 1 metr od sebe. Já je mám sázené zhruba tak a řekl bych, že by jim vyhovoval ještě větší rozestup. Malou rozteč vidím jako jeden z důvodů, že uvnitř začínají prosychat.

2 metry šířky také není mnoho (odhadl bych to na nejmenší možnou šířku). Z každé strany by byl vhodný nejméně ještě jeden metr prostoru na údržbu. Čím vyšší stěna bude, tím bude její základna širší. Stěny se musí stříhat hodně zešikma, aby spodek nevyholoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.155 (?), 10.9.2013 19:58

Děkuji za info, ale obávám se, že jeden metr jim bude muset stačit... víc místa bohužel nemám, to znaméná že je budu stříhat na šíři 2 metru a když je uhlídám na dvou metrech, tak by to mělo být ok :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 10.9.2013 20:33

Thuja plicata je docela rychlá, ale je taky dost široká a s údržbou budou problémy.A když ji budete stříhat na hodně úzko, bude vespodu řídká, bude to taká metla.Co třeba jinou.Včera, nebo předevčírem tu byla zmiňovaná.Thuja occ.Malonyana.Je docela úzká a je rychlá taky docela dost.Věřte však, že na plicatu prostor 2 metry je nic.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.155 (?), 10.9.2013 20:40

No je to možné že jsou 2 m málo ale vycházím i stoho, že pokud je nasadím 1,2m o sebe, tak vlastně mají 0,6m na každou stranu než se spojí, tak v tom případě je to taky málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.155 (?), 10.9.2013 21:01

Na stránkách garten.cz jsem objevil nějaký popis té rostliny, a co se vněm uvádí, tak se to vymyká s tím o čem se tady radíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika