stříhání habru - kdy?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 124.6 (?) 
3.5.2008 23:17

Sázeli jsme habry velmi hustě max. rozestup. 20cm a zastřižením na výšku asi 25cm, stejně tak i buk - bylo to špatně? Potřebujeme mimořádně hustý, živý plot, kterým se ani zajíc neprotáhne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.5.2008 9:19

Habr má dobrou schopnost regenerace.  Špatný střih bych vůbec neřešila, nechala bych ho, on doroste.

Při výsadbě nového živého plotu z habru se doporučuje dát 4 sazenice na jeden metr. Pokud jste dali sazenice 20 cm od sebe, tak se vůbec nic neděje.  S tím zastřiháváním bych asi počkala. Pouze bych odstřihla větvičky, které jdou moc do stran.  Ale nespoléhejte na to, že tímto plotem zabráníte vniku zajíců na pozemek. Budou-li mít hlad, tak se protáhnou, nebo prokoušou.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.6 (?), 4.5.2008 19:38

díky, to jste mě docela uklidnila. Máte třeba zajímavý tip na dřevinu, která by šla dát do živého plotu s habrem nebo bukem do trojsponu? Zatím totiž máme jednořadý plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.5.2008 20:01

Já bych to asi kombinovala se zlatým deštěm, který je nenáročný a dá se také dobře tvarovat.  Ale záleží na vkusu každého, jak se rozhodne.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.6 (?), 5.5.2008 0:11

tak to by určitě vypadalo pěkně. Mě spíš napadlo něco s trny. Strašně se mi líbí Pyracantha coccinea, ale už na jedné jediné zakoupené rostlině se objevily často zmiňované choroby... takže asi spíš něco odolnějšího. Máte třeba zkušenosti s dřišťálem? Taky by asi bylo dobré znát způsoby kořenového vlášení, aby si dřeviny příliš nekonkurovali, nebo neutlačovali se navzájem...? Nebo ještě něco uplně jiného s trny? pokud možno rychle rostoucí... Celkem mě zaujal živý plot z obyčejného šípku, ale nevím, jestli se doporučuje... často se totiž nevidí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 5.5.2008 6:23

Zajíc se neprotáhne hlohyní, je samý trn. Aspoň se to říká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.5.2008 9:18

Dřišťál i hlohyně by jistě splnily svůj úkol v tom, že jsou trnité a to už by si pak nějaký zajoch rozmyslel, aby si nepoškrábal čenich.  Možná by bylo hezké to i nakombinovat a vložit mezi to i nějaký keřík šípkových růží. Měl byste to pestřejší a takové přírodnější - aby to nebylo tak uniformované.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 126.157 (?), 5.5.2008 10:16

o to přesně jde, aby to působilo co možná nejvíc přirozeně. Ta uniformita se mi taky moc nelíbí... Dají se šípkové růže množit řízkováním?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.5.2008 21:50

Šípkové růže nařízkujete stejně jako ostatní růže. Po odkvětu se růže odstřihne, minimálně na 5 oček, 3 do země, 2 nahoru- kolmo, přikryje se odříznutou petlahví (já dávám vše, co řízkuji do skleníku) a nezapomeňte hodně zalévat. Na jaře je řízek zakořeněný.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.6 (?), 6.5.2008 23:45

díky. Teď se projevím asi dost hloupě, nemám načtenou literaturu... takže - co si představím pod pojmem "očko"? Díky moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika