Smrkový živý plot



Stránky: 1,  2   
host - 150.50 (?) 
30.3.2011 6:48, zobrazeno: 21215x

Poradte mi prosím, chci si vysázet smrkový plot asi 1,5m od kamené zídky.Pročítám zde diskuze a mám strach aby mi kořeny smrku zídku nějak neporušily.Je to vlastně takový taras, který je dohrnutý zemí a tam bych chtěla ty smrky... Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 30.3.2011 7:19

Když smrky budete stříhat a udržovat do několika álo metrů, pak ani kořeny se nebudou tak rozrůstat, jako kdybyste smrky nechala volně růst do 10-20-30 m. Pak by byl problém.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.50 (?), 30.3.2011 8:57

Díky,

chci ho stříhat, nenechat rozrůst.A ještě se chci zeptat, kolik jich mám dát na metr a jestli je mám nějak zastřihávat hned od malého stromku, nebo kdy poprvé stříhat... Děkuji Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 30.3.2011 12:19

To je dobře, že ho chcete stříhat.

2-3 na běžný metr.

Zastříhávat hned od prvního roku.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 30.3.2011 21:22

Dobrý večer. Na jeden metr dejte i 4 kusy cik - cak. Zdeněk

Smrkový živý plot
Smrkový živý plot
Smrkový živý plot
Smrkový živý plot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.173 (?), 30.3.2011 21:30

Já osobně jsem pouze pro jednu řadu smrčků a pro přísnější stříhání, než Zdeněk Liberda. Pokud ho necháte takto dosti volně rozrůstat se do stran, pak za pár let bude příliš široký a špatně se Vám bude stříhat horní plocha plotu. Musím u Zdenka ocenit a Vám připomenout mírně šikmý sestřih boků plotu: dole o něco širší, než nahoře (ne kolmý sestřih): živému plotu je tak lépe, lépe zachovává zelený "plášť" odspoda, nevyholuje.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.50 (?), 30.3.2011 22:41

Děkuju moc za Vaše rady, ještě to promyslím... Váš plot, Zdenku je moc pěkný, už bych také takový brala...Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 6.4.2011 20:46

 Dobrý večer. Děkuji za pochvalu. Smrkový živý plot na snímku je stár 11 roků. Perfektně odklání sněhové návěje, studené větry a zvídavé oči kolemjdoucích. Tento plot jsem poprvé zastřihnul až terminály dosáhly požadované velikosti 180 cm. To je asi po 7 až 8 letech. Nyní stříhám vždy na konci zimy, když je tvrdá sněhový krusta. Tato tvrdá sněhová pokrývka mi nahrazuje štafle.Ostříhané větvičky se shrabou až je úplné jaro. Letos jsem část větviček dal do budoucího záhonu brambor. Přeji příjemný večer. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.36 (?), 21.8.2014 20:59

Dobrý den. Také mám plot ze smrků.stáří asi 16 let, výška 180 a šířka 110cm.Stříhám ho vždy v srpnu.Je hezký akorát je moc vysoký, chtěl bych ho zkrátit tak na výšku 150cm.Ale mám strach že už to znovu neobroste, uvnitř jsou kmínky asi 3-3,5cm silné. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?Díky za radu.Luboš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.114 (?), 6.4.2011 15:17

Proč stříhat hned? Do teď jsem si myslel, že jehličnany se prvně stříhají až v konečné výšce plotu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika