Rozestup v živém plotu - buksus a ptačí zob



host - 132.123 (?) 
13.7.2014 13:10, zobrazeno: 7086x

Mám připravený buksus a panašovaný ptačí zob k prostřídání v živém plotu, obojí výšky kolem 80 cm. Jaký by měl být rozestup - zatím jsem všude objevil údaj +/- 60 cm, odpovídalo by to i pro tuhle kombinaci?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.21 (?), 13.7.2014 21:33

Nejsem přes ploty, ale připadá mi to moc, řekla bych tak 40cm. Navíc si myslím, že tahle kombinace rostlin se bude špatně udržovat co do vzhledu, poroste nestejnoměrně - buxus málo a zob rychle...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.23 (?), 14.7.2014 22:16

Tak to tam dávám po 40 cm. Je to asi 20 m živého plotu bezprostředně za suchou zídkou. Kdybych tam dal jen buxus, bude to vypadat jako hřbitov, kdyby jen panašovaný ptačí zob, bude to celou zimu holé a průhledné. Občas do toho ještě přihazuji obyčejný nepanašovaný, zato neopadavý ptačí zob, toho ale mám jen pár kusů. Jsem sám zvědav, jak to bude vypadat další sezónu :) Rozhodně ale myslím lépe než původní špatně založený živý plot ze zeravů (příliš velké rozestupy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 14.7.2014 22:22

Jenom jestli časem ten ptačí zob nezahluší ten krušpánek, poroste totiž nejspíš mnohem rychleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika