Rezavé thuje zerav smaragd



host - 252.60 (?) 
5.6.2012 13:38, zobrazeno: 11278x

Máme deset let staré thuje, letos nám začaly rezatět, mysleli jsme si, že jsou napadeny nějakou chorobou nebo škůdcem. Po shlédnutí ze strany od souseda jsme usoudili, že je to pravděpodobně postříkané herbicidem. Prosím o radu, zda je nějaká šance o záchranu. Děkuji

zerav smaragd
zerav smaragd
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 160.123 (?), 5.6.2012 13:53

No, nevím, nevím, ale na to nemusí být člověk odborník, aby nezjistil i podle fotky, že thuje byly něčím postříkány. Pod zezavými thujemi je i rezavý-mrtvý trávník, tak bych to tipla na postřik... Je to fotografie ze strany souseda, nebo z Vaší zahrady??? Pokud je tood strany souseda, tak to vzniklo tam, pokud z Vaší zahrady, tak někdo zařádil na Vašem pozemku... a že si s tím dal tu práci, a udělal Vám to tak pěkně na přeskáčku, a přitom pravidelně... lidi jsou neskutečně závistiví..já bych to snad řešila i nějakým rozborem, jestli se dá zjistit, čím to bylo stříkáno... ovšem tím člověk ničeho nedosáhne, když to soused zapře, tak mu to nedokážete---je to smůla, ale mě by to tedy neskutečně dožralo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.123 (?), 5.6.2012 14:00

Ještě něco dodám... ty thuje jsou rezavé úplně celé, nebo jen viditelná polovina každé thuje na fotce??? Záleží, jestli odešly jen větvičky, nebo jestli je to i kořenech... to by bylo po nich...

Záleží na okolnostech..snad je úplně ošmikat (vše, co je rezavé). Pokud je tak rezavý velý stromek, Tak to asi nepomůže ani svěcená... ale možná Vám poradí nějaký odborník, já jsem jen laik...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.60 (?), 7.6.2012 12:53

Thuje takto vypadají zatím pouze od souseda, ale z naší strany začínají už konečky větviček rezatět také. Zkusím to ostříhat a uvidim.

Děkuji za reakci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.123 (?), 7.6.2012 14:44

No, zkuste to, ale v případě, že už rezaví i z Vaší strany, tak bych tomu moc nadějí nedávala, ale přála bych Vám, aby se z toho dostaly...

Pokud je fotka ze sousedovy strany, tak je to víc než jasné... Nebylo by dobré se sousedem promluvit?? Sice nejsem moc zvědavá ženská, ve Vašem případě by mě celkem zajímalo, jak Vám to soused vysvětlí..:-))).., já bych to při mojí nátuře asi nevydržela a rozhodně bych chtěla vysvětlení a při úhynu thují i náhradu, to se přece nedělá, takhle něco ničit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.141 (?), 19.6.2012 12:31

Dobry den, na vasi strane bych si to nenechal libit, nechal bych udelat rozbor, vypada to postrikane zamerne. Sam vim, jaka prace je s thujema, aby krasne rostly. A to nemluvim o tom, ze to jsou uz vzrostle stromy, maji i vyssi hodnotu. Co by nekteri neudelali proto, aby videli k sousedum - nepochopitelne!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika