Ptačí zob - neznámá choroba



iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 170.158 (?) 
20.7.2017 19:24, zobrazeno: 8094x

ahoj všem, už loni jsme si všimli, že máme něčím v jednom místě napadený plot z ptačího zobu vysoký asi dva metry. Nijak jsem to neřešil s tím, že uvidím co dál. Letos se napadání rozšířilo dále na ostatní keře. Listy nejdříve jakoby zčernají, uschnou a opadají, že v jednom místě už je dřevina úplně bez listí a vypadá keř jakoby oschnul.

Poprosil bych vás, zda byste mi neporadili, co to je za nemoc a čím to případně ošetřit. Děkuji.







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 199.250 (?), 20.7.2017 20:54

Dejte si do vyhledávače "ptačí zob a pseudomonas syringae". Na to odchází hodně keřů např. i šeřík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 21.7.2017 9:00

Nám se stalo před několika lety, že tehdy ještě nízký živý plot z ptačího zobu (měl tehdy tak metr) v srpnu postupně zčernal a totálně opadal, listy vypadaly napřed tak jako na vašich fotografiích, pak uschly. Myslela jsem, že je po plotě, ale další jaro normálně obrazil a od té doby se to neopakovalo, dnes už má přes dva metry.

Důkladně jsme tehdy keře pohnojili, v suchém období zalévali, přestože vypadaly suché. Nevím, jestli to pomohlo nebo jestli to prostě příroda chtěla, ale plot přežil.

Neházejte flintu do žita, příští jaro rozhodne. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika