Ptačí zob neopadavý - co s ním?



Stránky: 1,  2   
host - 41.66 (?) 
27.10.2015 18:40, zobrazeno: 18779x

Dobrý večer,

mám ptačí zob neopadavý, nasazený druhý rok, roste krásně, u dvou sazenic se každý rok objevý žloutnutí s červenáním listů a s postupným opadem. Můžete mi prosím poradit, co rostlina může postrádat či jde o nějakou chorobu? Děkuji všem za odpověď! Kj.

Ptačí zob zdravé rostliny
Ptačí zob zdravé rostliny
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 41.66 (?), 27.10.2015 18:43

nemůže jít o druh opadavého ptačího zobu? To mě ještě nadlo, že by rostlina byla při koupi zamíchána...

Ptačí zob červenání, žloutnutí s postupným opadem
Ptačí zob červenání, žloutnutí s postupným opadem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 27.10.2015 18:53

Pokud jste to fotil tento týden, určitě k záměně nedošlo. Opadavý by už byl velmi prořídlý, listí by bylo pomálu. Ale nesmíte si to představovat jako zaručeně stálezelenou rostlinu. Neopadavý ptačí zob shazuje loňské listí v průběhu jara a protože staré listí už je v té době překrýváno novým, vypadá to, jako by byl stálezelený podobně jako vavřín, bobkovišeň apod. keře, kde listí vydrží dvě vegetační sezóny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.66 (?), 27.10.2015 19:23

Na jiném pozemku mám ptačí zob 6 roků a už ho držím tak při výšce 1,2 metrů. Tam jsem se s tím nikdy nesetkal, ano, shazuje listí postupně, ale tohle je jakýsi extrém, připadá mito, jako by byl spálený bud mrazem, nebo by ho pochcala kočka :)

Přikládám 6 let starý ptačí zob neopadavý, tady částečně během roku, stříhám ho jen v červnu, ale budu muset i v srpnu, aby na zimu nepřečnívaly dlouhé výrustky, vypadá to nevzhledně a také rostliny pod tíhou sněhu nebo ledu trpí...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.101 (?), 27.10.2015 19:18

Je mi divné, že to dělají jen dvě sazenice z řady. Mohla by to být i nějaká houbová choroba:

Ptačí zob obecný (Ligustrum vulgare)

Je to 5.-7.řádek textu odspodu.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.66 (?), 27.10.2015 19:50

vypadá to opravdu na nějakou houbovou chorobu... celé léto sucho jak blázen a ted houby, kdy na zahradě mi začal růst myslím i tanto hnojník obecný  indecision


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.66 (?), 27.10.2015 19:54

...nechápu, jak se fotografie mohla takhle nesmyslně otočit, zkouška opravy, znovu hnojník...?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 27.10.2015 20:04

Ještě jsem znovu koukal na detail koce větvičky. nemáte foto i toho zravého porostu = jsou i tam lístky špičaté až kopinaté?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.66 (?), 27.10.2015 20:46

myslíte detail listu zdravého porostu? Zkusím sem něco vložit... jestli to bude stačit smiley, našel jsem rostliny z období 5/2015, snad půjde něco vidět...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 28.10.2015 1:08

Na záměnu lze také usuzovat podle tvaru listu, ale je to jen jedna z indicií.

Ligustrum ovalifolium
Ligustrum ovalifolium
Ligustrum vulgare
Ligustrum vulgare
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika