Ptačí zob - choroba nebo škůdce



Hasky - (1) - 99.157 (?) 
19.9.2010 8:57, zobrazeno: 22539x

Přeji dobrý den

Na listech se na několika keřích objevili řerné skvrny, listy opadávají.

Mám strach že se to rozšíří po celém plotě. Prosím poraďte zda se jedná o škůdce nebo chorobu a jak postupovat.

Děkuji

Skvrny na listech
Skvrny na listech
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 197.140 (?), 5.10.2010 15:12

Dobrý den, mám stejný problém a v odborném obchodě mi poradili hloubkový postřik(tedy i uvnitř plotu) přípravkem OMITE s opakováním za 10 dnů a souběžně s odstupem asi 1 dne přípravkem ORTIVA s opakováním asi po 5 dnech.Zároveň mi bylo doporučeno přihnojení podzimním hnojivem s vyšší obsahem draslíku.Zkouším to ale výsledek poznám asi až na jaře. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.168 (?), 29.1.2012 13:22

zdravím, tento problém jsem měl taky a můj zahradník od kterého jsem ptačí zob kupoval mi řekl že je to plíseň.Stačí zakoupit postřik proti plísni a živý plot tím pořádně prostříkat. Postřik pak opakovat cca po 10 dnech a pak nadále dle potřeby. Zkuste zjistit, zda-li nemáte v blízkosti zasázené brambory. Loni měl soused bramborové pole a plísen od těch brambor jsem měl všude včetně živého plotu a zeleniny (rajčata, okurky...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.49 (?), 6.6.2014 20:55

Dobrý den,

mám tentýž problém, jak předchozí žadatel. Na spodní straně listu jsou černé skvrny a listy opadávají. Prosím o radu.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika