Poradíte prosím okrasný kompaktní užší keř výšky cca 1,5-2 m?



host - 194.92 (?) 
2.5.2014 15:19, zobrazeno: 5777x

Zamýšlíme vysadit keře, buďto stálezelené nebo ozdobné listem nebo květy, které rostou víc do výšky než do šířky, mohou být na slunci i v polostínu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.131 (?), 2.5.2014 15:26

První mne napadnul ibišek syrský. Jinak většina keřů, i když jsou dole úzké, v horní části rozklesává (červená tavola, trojpuky) - dá se to ale střihem usměrnit.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.92 (?), 2.5.2014 16:09

Děkuji, máte prosím zkušenost s nějakou určitou odrůdou Ibišku? Tyto keře se sestřihují? Asi nebudou působit jako celoroční clona, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 2.5.2014 21:27

Je jich mnoho v různých barvách, i plnokvěté, růstem se neliší. Dělají se z nich i kvetoucí živé ploty, protože kvetou poměrně dlouho. Zjara raší později (začínají touto dobou), ale jinak "cloní" celý rok až do podzimu. Mohou se stříhat zjara před rašením nebo koncem léta (kvete na mladých výhonech), ale řez není nijak nutný, dobře se větví. Měla jsem s jednoduchým květem, teď mám Lady Stanley (zatím druhým rokem, takže je ještě malý).    Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.92 (?), 3.5.2014 10:18

Děkuji, ibišek vypadá krásně, to si určitě pár kousků pořídíme. Z dalších keřů jsem si vyhledali ještě např. ze stálezelených cesmíny 'Heckenstar' a 'Impala' ty jsou z těch užších. Pak Bez černý - sambucus nigra např. 'Black lace' nebo 'Black tower'. Jinak jsme nic moc nenalezli. Nabízí se hodně keřů, ale většina z nich je dost rozkladitá a zabírají hodně místa do šířky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.92 (?), 3.5.2014 16:14

Další keř, který by mohl připadat v úvahu je hlošina - stálezelená Elaeagnus pungens 'HOSUBA FUKURIN' nebo Elaeagnus x ebbingei 'VIVELEG', máte někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 194.92 (?), 3.5.2014 16:30

Tak koukám hlošina Eaeagnus pungens 'HOSUBA FUKURIN' roste dost do šířky, lepší bude spíš 'Gilt edge', ta by měla být užší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika