Plot z buxusu, kdy stříhat



Stránky: 1,  2   
host - 143.205 (?) 
28.4.2008 12:49, zobrazeno: 61832x

Dobrý den,

koupila jsem si sazenice buxusu asi 25cm vysoké, pěkně rostou, jsou vysazeny 30cm od sebe, jak a kdy je mám ostříhat, aby byly husté už od země? Plůtek by měl být v budoucnu co nejnižší.Poradí mi některý zkušený pětitel ZPlotů?  Děkuji všem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 28.4.2008 13:05

Se mi zdá, že nám krušpánky rostou pěkně hustě od spodu i bez stříhání. A vzhledem k tomu, že přírustají tak 10 cm za rok je i škoda je stříhat. Uděláte šmik šmik a bude trvat měsíce či léta než se keřík dostane na původní velikost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.6 (?), 3.5.2008 23:02

Sice nemám odbornost, ale zkušenost - a musím dát za pravdu předchozímu příspěvku. Zhruba před 6 lety jsme koupily podobně vysoké sazenice asi 20cm. Paradoxní bylo, že při převozu na jinou zahradu najednou koukám a tam je starý buxuxový keř asi 1,5metru. De facto nestříhaný a přesto vesměs kompaktní a velmi pěkný. Z něho jsme rozpěstovali asi 120 malých sazenic.(za asi 10cm větviček).. - to bylo zhruba před 3lety... no a proč to píšu? - Výsledek je ten, že mnohem starší sazenice jsou skoro stejně velké, jako nové výpěstky. Prostě roste strašně pomalu. Stříhání je podle mého neodborného názoru velmi náročné- jak zvolit tu správno míru, aby sazenice vůbec něco povyrostla a zároveň nebyla moc vytáhlá?... Taky si myslím, že Buxus víc jak stín nesnáší trávu a ostatní plevely. Máme část sazenic pod větvemi ovocných stromů... a tam se jim daří lépe, než na slunějším místě, kde ovšem víc raší plevel a tráva... Celkově to shrunu tak, ža asi budu upřednostňovat rychleji rostoucí dřeviny.  Pokud však plánujete velmi nízkyý živý plot, je pro vás asi ideální, jen pozor na jedovatost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.13 (?), 8.5.2008 14:17

Dobrý den , pročítám diskusi o buxusu a stále se nemohu dopátrat KDY se má stříhat.Poradí někdo?  Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.138 (?), 8.5.2008 14:32

Dobrý den. Pane Mirku, zpravidla se stříhá živý plot 2x do roka. Na jaře a potom před druhou mízou, což je většinou kolem začátku srpna. Klidně se do toho pusťte i teď, vše Vám v pohodě poroste dál. Buxus je dřevina, na které se od nepaměti zahradničtí učni učí nejen řízkování, ale i řez živých plotů. Nedá se na tom skutečně nic pokazit. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.13 (?), 8.5.2008 14:39

Díky moc, jdu na to, přeju vše dobré Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.118 (?), 11.5.2008 21:17

Pěstuji buxusy již řadu let a chtěla bych k výše uvedenému dodat, že buxus ke svému zdárnému růstu potřebuje každoročně minimálně na počátku vegetace přihnojit plným hnojivem a také dostatečně zalévat.Přihnojovat se může až do konce srpna, později ne, aby dřevo mohlo řádně vyzrát.Na podzim přihnojit podzimním hnojivem, které podporuje vyzrávaní pletiv. Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.78 (?), 30.5.2008 15:06

Dobrý den. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli mohu pod Buxus dát černou folii, aby mi nerostl kolem dokola plevel?Markéta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.50 (?), 19.9.2019 17:12
Nejsem odborník, ale s hnojenim bych to nepřeháněl.mam radši trpělivost. Mam plot jiz asi 20 let a jednou jsem prihnojil ledkem, a to jsem neměl dělat. Už 10let to nestiham střihat, roste to silene, ale už se umoudruje. Mne vyhovuje mit prirustky co nejmenší, ja říkám nehnojit, nebo jen asi do poloviny požadované výšky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.60 (?), 22.6.2010 13:34

Super, konečně nějaká rada jdu na to taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika