Omlazení živého plotu



host - 209.135 (?) 
8.3.2009 18:04, zobrazeno: 13416x

Dobrý den, máme na zahradě živý plot (ptačí zob) už asi 15 let a je 1,50 m vysoký. Stříháme jej dvakrát ročně abychom tuto výšku udrželi. Teď jsem se rozhodla jej radikálně snížit (a tímto omladit) na výšku asi 0,70 m. Některé větve plotu jsou pořádně silné, budu muset použít i pilu. Myslíte, že plot tímto zásahem nezahyne a skutečně obrazí nebo jej snížit méně než zamýšlím. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 180.2 (?), 8.3.2009 18:35

Dobrý den. Nebojte se jít s řezem ještě níž, asi tak na 30cm. Vaše rostliny mají jistě dobrý kořenový systém, takže nezahynou, ale velmi brzy vytvoří mohutné přírůstky. Bude se Vám velmi dobře znovu udržovat. Řezu se skutečně nebojte. Ať se daří přeje Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.50 (?), 8.6.2023 17:41

Dobrý den. Spíše mám problém se šířkou živého plotu pračího zobu. Mohu ho řezem zůžit ze 100 cm na 50 cm. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.6 (?), 9.3.2009 17:08

Tento problém s ptačím zobem jsme řešili před dvěma lety. Měli jsme již 2m plot a byl problém již dosáhnout s pilou. Snízili jsme jej asi o 1m, zůstali tam jenom holé větve, nevěřila jsem, že obrazí. Na jaře obrazil a není znát na něm nic jen že je nižší. Takže se nemusíte bát a hurá do toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.17 (?), 7.10.2009 21:20

Chtěla jsem se zeptat jestli obrazí živý plot z ptačího zobu pokud je oříznutý tak 10 cm nad zemí?Byl již dost suchý a ošklivý tak manžel ho tak nízko ořezal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.20 (?), 8.10.2009 11:19
Pokud ho tak ořezal manžel, tak docela určitě obrazí. A pokud ne, není to vina manžela, ale nějakého jiného faktoru (škůdců, mrazu ap.). Já osobně bych raději řezal o trošku výš (15 až 20 cm), protože každý centimetr navíc znamená vyšší počet spících oček. Ale v rámci mužské solidarity musím dát za pravdu vašemu manželovi. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.25 (?), 8.10.2009 11:35
Take jsem 5m neudrzovaneho ptaciho zobu zkratil krovinorezem na par cm nad zemi. Nasledujici rok jeste zhoustnul a se zarovnavanim vyrostl asi o 30 cm. Nyni ho udrzuji na jednom metru a striham ho krovinorezem se strunou. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.43 (?), 25.10.2016 9:50
Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat na to, kdy se má omlazení provést-jestli teď, nebo ještě později, nebo raději na jaře. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika