Oddělení tůji od trávníku



JakubJakub - (7) - 92.43 (?) 
10.4.2017 10:43, zobrazeno: 5925x

Budu zakládat nový trávník a v hranici zahrady chci zasadit živý plot z tůjí. Mám k tomu dva dotazy.

1. Pod tůje chci nasypat nějaký materiál, aby pod nimi nerostla tráva. Když nebudeme brát v úvahu estickou záležitost, je vhodnější zvolit mulčovací kůru nebo kačírek?

2. Jak způsobem oddělit prostor, kde bude nasypán kačírek/kůra od trávníku? Je nutné zabetonovávat obrubníky nebo je nějaký jednodušší vhodnější způsob.

Děkuji vám za rady. Jakub

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 33.198 (?), 10.4.2017 11:23

Dobrý den.

Zkuste skrytý obrubník, nebo palisády. Zkuste navštívit případně nějaký hobby market a inspirovat se.

Možnosti jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.4.2017 11:29

Za posledních 15 let jsem nic jednoduššího, funkčního, neobjevil. Úplně nejlepší je chodníček mezi keři a trávou. Jestli do toho můžete pustit větší peníze, podívejte se na nabídku programu "tvář dřeva".

Kůra se musí nejpozději každé dva roky doplňovat (kačírek je napořád), ale vypadá pod thujemi lépe a dobře v ní mizí opad z thůjí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.227 (?), 10.4.2017 11:43

Spíš textilii a kůru (dosypává se), z kačírku by se vám špatně vybíraly suché větvičky a různé smetí.          

K oddělení trávy stačí zapustit pás plastového obrubníku, který prodávají v roličkách cca po 9 bm. Zabrání prorůstání trávy.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.4.2017 12:40

Tak jednu, max dvě sezóny. Už jsem to všechno vyházel.

Nyní řeším situaci tak, že všechny přechody mezi kůrou a trávou při každém jarním doplňování kůry vyrýpnu do hloubky a zasypu mulčem. A šetřím na betonové palisády (je toho hezkých několik set metrů). A k palisádám je nutné (pro dobré sekání) ještě použít "trávníkovou přídlažbu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.227 (?), 10.4.2017 19:24

Beny, mám ten nejobyčejnější zelený plastový (zapuštěný v zemi) kolem záhonů s keři a trvalkami od dubna 2008. Trochu má polámanou hranu nahoře, ale to vůbec nevadí, stejně je to není vidět - hlavně, že neprorůstá tráva (a pokud někde psineček výběžkatý přeleze vrchem, lehce se zlikviduje).           Lída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.55 (?), 10.4.2017 20:43

Tak já vám nevím, jestli píšeme o tomtéž, ale moje skušenost s tujkami je taková, že při dostatečně husté zásadbě se trávě nedaří pod stromky za A-málo světla, za B-opadávající suché jehličí má jiné mikroklima než tráva žádá, a... jen na okraj - máme to bez ohrádek, takže snadno obsekatelné sekačkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.4.2017 21:39

Lído, právě ten zelený mě tráva začala přerůstat již druhou sezónu. Ještě chvíli jsem se to snažil udržovat postřiky chemií, ale pak jsem to vzdal a přešel na rýpání. Může ale zatím být vliv závlah...

Záleží na tom, jak široký pás mulče kolem thují chcete udržovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika