Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Živé ploty > Krušpánek

Krušpánek

host - xxx.xxx.70.137 (?)
4.4.2010 8:48
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, před domem u silnice mám krušpánek jako živý plot. Letos v zimě se hodně solila silnice a ačínají usychat větvičky dokonce i celé větve. Co mám dělat abych o něj časem nepřišla úplně? Děkuji a odpověď.

Připojit reakci   
Partnerem sekce je Vladeko - dřevěné ploty

Krušpánek

Fiala.Peta (7) - xxx.xxx.19.241 (?), 19.5.2010 23:16
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

To je jasné, která rostlina má ráda sůl? Řešením by bylo například před ně natáhnout nějakou folii, aby na se k rostlinám sůl nedostala. Bude to ošklivé, ale účinné. Já mám u cesty dřišťál a ten zatím sůl snáší. Petr

Připojit reakci

Krušpánek

Laco430k (82) - xxx.xxx.84.3 (?), 2.8.2019 10:16

Toto vlákno je sice vyvětralé... ale choroby a škůdci na krušpánku ne :-).

Dotaz: Na našem krušpánku (a podobně na sousedových z obou stran)  se vyskytují housenky a krušpánek valem schne od listů - patrně vysátá šťáva, narušená pletiva atd. Nepřipomíná housenka na fotce někomu z Vás něco, s čím se už setkal - a co s tím? Postačil by (po ostříhání) nějaký vhodný insekticid? Děkuji.

Obrázky:

Připojit reakci

Krušpánek

Ivan Hlavatý (4386) - xxx.xxx.113.117 (?), 2.8.2019 10:28

Veruže pripomína - je to nesmierne nebezpečný škodca krušpánu - český názov je Zavíječ zimostrázový. Neváhajte ani sekundu - dôkladný postrek IHNEĎ insekticídom (Mospilan, Karate, Decis, Calypso, Nurelle D, Dursban, Reldan...). Inak tam budete mať raz-dva len obžraté vetvičky. Tento motýľ, ktorého húsenica sa špecializuje na krušpán, je invázny, zavlečený škodca, ktorý v posledných rokoch robí devastačné poškodenia buxusov.  IH (ak si zadáte do vyhľadávača názov škodcu, objavia sa Vám určite vlákna ktoré sa ním tu na fóre zaoberali).

Připojit reakci

Krušpánek

konvalinka (1181) - xxx.xxx.148.5 (?), 2.8.2019 10:28

Postříkat co nejrychleji, na savé žravé(např.mospilan) Chvilku zaváháte a už se nevzpamatuje, bohužel mě se to v jednom místě na pár kusech stalo.

Připojit reakci

Krušpánek

host - xxx.xxx.70.168 (?), 2.8.2019 10:29

Zavíječ zimostrázový, klasika posledních let. Postřiky i další informace najdete na netu.

Připojit reakci

Krušpánek

Laco430k (82) - xxx.xxx.84.3 (?), 2.8.2019 10:37

Děkuji všem za promptní odpověď. Krušpánek je již ostříhán (podložen igelitem) odklizen a hned jej stříkneme (k dispozici mám Karate - už jsem myslel, že jej letos nepoužiju)

Připojit reakci

Krušpánek

host - xxx.xxx.169.209 (?), 12.8.2019 9:54

...vrátili jsme se z dovolené a půlka živého plotu z buxusu je pryč  :(

je to k pláči

Připojit reakci

Krušpánek

Laco430k (82) - xxx.xxx.84.3 (?), 12.8.2019 12:50

Sestříhali jsme (tedy moje žena, já to tak dobře neumím :-)) krušpánek na pahýly 10-15 cm do zdravého dřeva, skoro až k zemi a postříkali Karate. Moje žena tvrdí, že kdysi provedla podobně razantní řez a krušpánek se vzpamatoval. Takže to vidím optimisticky, přestože kolem sebe vidíme jak se to nezadržitelně šíří.

Připojit reakci
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Kaiserova elektrická udírna15.2.2020
Kaiserova elektrická udírna15.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství12.2.2020
Pec na pizzu12.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství11.2.2020
Stavba udírny (skříně) a příslušenství10.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů