Kdy a jak hlavně ostříhat plot z tisu



host - 164.13 (?) 
2.9.2011 7:33, zobrazeno: 21216x

Dobrý den.Mám asi 7-8 metrů dlouhou stěnu z tisu.Z jedné strany sousedí s plechovým vlnitým plechem asi 2m vysokým.Přiznám se že jsem díky zdravotním problémům tis trochu zanedbala přerostl mi trochu přes hlavu... Nyní je asi 3-4 m vysoký a když jsem keře rozhrnula je snad 1,5-2 metry do hloubky! a uvnitř jen minimálně zelený většinou holé větve.Ráda bych keře pokrtátila tak na 2-2,5 metru a samozřejmě i zmnešila hloubku.Lze to provést a kdy? hlavně nevím ty větve v hloubce jak a kde přesně zkracovat.

Děkuji Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 180.2 (?), 2.9.2011 11:47

Dobrý den paní Jano. Teď už ten plot nechte tak a dejte se do toho na jaře. A co se týká zkracování, skutečně se nemusíte bát. Tis obroste i ze starého dřeva zcela spolehlivě. Dokonce i z pařezu, takže jej zakraťte dle svého. Ať se daří. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.13 (?), 2.9.2011 18:19

Pane Stanislawe já Vám děkuji.Jen se zeptám ze "zvědavosti"..proč až na jaře zda mi to mužete v krátkosti objasnit.Co mohu pokazit? Myslela jsem že na jaře už tisy po sestříhání letos budou růst.Tak to tu ránu dostanou na jaře a budou se celé léto probírat.Ale berte to jen jako uvahu ráda si to nechám vysvětlit.

Děkuji moc Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 2.9.2011 20:34

Dobrý den. Paní Jano, jaro je lepší z toho důvodu, že se všechny řezné rány budou daleko lépe hojit. V zimě toho u dřevin moc nefunguje, i když toto je stálezelná dřeviny, ale i tak funguje jen maličko. Jakmile na jaře začne tato dřevina běžně růst, při jeho zakrácení se probudí spoustu pupenů, o kterých vůbec nevíte, že tam jsou a ty vyrašené pupeny způsobí právě to pěkné obrůstání. Další řez je vhodný před druhou mízou, což je zpravidla srpen, ale záleží na průběhu vegetace v tom kterém roce. Ještě maličkost, i když je tis velmi mrazuvzdorný, čerstvé rány mohou klidně namrzat, což není žádoucí.  Tak ať se Vám daří. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.13 (?), 11.3.2012 10:18

Dobrý den v září jsem se zde ptala kdy ostříhat živý plot z tisu.Bylo mi doporučeno až na jaře a jaro za rohem... Mohu už začít stříhat? nebo ještě mám vyčkat?

A druhou věc na obrázku posílám krajní keř tisu přední strana zelená vnitřek hustý a holý.Vůbec nevim kde a co stříhat? uplně dole? v půlce?nebo je opravdu jedno?

Děkuji moc Jana


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.50 (?), 31.5.2022 20:19
Dobrý den. Prosím Vás o radu. Mám tříletý tis nasazeny jako plot a ještě nikdy jsem ho nestrihala. Mela bych už zastrihovat kvůli tomu, aby byl objemnejsi? Roste strašně pomalu a ja jsem za každý centimetr rada. A ještě Vás poprosím, čím hnojit? Moc dekuji za odpoved. Dominika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika