Jaký okrasný keř vysadit vedle tújí v předzahrádce



host - 183.216 (?) 
14.6.2015 20:39, zobrazeno: 12362x

Zdravím, do předzahrádky jsme vysadil šest tújí 100 cm zbylo mi ještě místo pro dalších šest okrásných keřů. Můžete mi prosím, poradit jaké okrasné keře vysadit aby to ladilo k tújím?   Přemýšlel jsem zda by se vedle šest tújí hodil  buk- červenolistý sorta:  100 cm  

a lesní zelený buk: fastigiata: 100 cm 

Předzahrádka je malá čtvercová asi 20 m 6x3 pas je dlouhý 5 m   š-50 cm 

kolik bych musel mít keřů na 5 m?  

Vše nechám vyrůst pouze do dvou metrů. Děkuji předem za Vaše tipy, nápady, rady,  zkušenosti. Všem krásný a příjemný večer.  Valda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 183.216 (?), 25.6.2015 10:30

Spoustu návštěv rada žádná.  To mě mrzí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 25.6.2015 10:53

chtělo by to něco hřbitovního, aby iluze ponurého hřbitova byla dokonalá 

sad

anebo dejte fotku pro inspiraci okolím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 25.6.2015 11:33

Buky se vám budou drát nahoru a bude to pořád práce se střihem. pokud nemáte zahrádku vyprahlou na úpale, zkuste najít v javorech, mají krásné kultivary(já sama nemám, mám právě vyprahlo, nejdou mi tu) Z dalších okrasných keřů, které by se daly k tomuto účelu využít: červenolistá ruj, tavola,,diabolo", bez černý, okrasný listem. Dále jsou hezké komule-v několika barvách, jo, aby jste nezapomněl na jaro: šeříky, třeba i zakrslé kultivary, tavolníky(jarní i letní) magnolie jsou před tůjema hezké... Pak je několik druhů stálezelených keříků..No, já bych si prošla seznam, nejlépe některého z prodejců, co má větší výběr a sestavila si svůj výběr. Načmrkla si plánek předzahrádky, domalovala si tam keře(stačí kolečkawink) a kolem vždy nechejte prostor na konečnou výšku keře, se kterou musíte počítat i právě v plánku osazování, aby jste prcka nezasadil za velkýsmiley Hodně štěstísmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.228 (?), 25.6.2015 12:18

chtělo by to něco hřbitovního

Naprostý souhlas, u sousedů mají terasu zakrytou před pohledy zvenčí pásem různých dřevin, sestavil jim to zahradník, je to strašně pěkné a tuje mezi tím není jediná. Skoro celou sezónu něco kvete, něco má barevné listí celoročně, něco je stálezelené atd. Nechápu, proč musí celý český venkov vypadat jako jeden velký urnový háj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.111 (?), 25.6.2015 12:43

Tavola žluto i červenolistá, trojpuky bílé i růžové, zlatice, jasmín, šeřík, ruj červená i zelená - jen se podívat do zahrad...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 27.9.2015 23:21

No túje už hodně lidí začíná konečně likvidovat, okrasné keře by chtěly asi větší propagaci, co třeba vajgelii, skalníky, tavolníky, mochny atd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.29 (?), 6.11.2015 17:55

u nás tuje nikdo nelikviduje, spíše naopak, pořád nějaké dokupují a stříhají,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 14.11.2015 22:33

Je to věcí názoru a vkusu! Thuje sice nezatracuji, ale vzhledem k tomu, že je považuji za hřbitovní stálezelené rostliny s typickým smradem krematoria tak je opravdu nemusím. Do předzahrádky jako clonu mezi komunikací a plotem zahrády se mi více osvědčila forsitie. Jinak ale, pro zájemce o thuje, na rozšíření. Pokud je už na zahrádce máte, proč kupujete další, z pohodlnosti, thuje je rostlina jež se snadno množí natrhanými řízky z větviček, tak proč za ně utrácet dnes peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 22.11.2015 21:26

Ano Lído souhlasím. Jinak další příklady kombinací živých plotů, z různých kvetoucích keřů je možné nalézt u Starkla i Bekra.  Ovšem s tím, že levnější pořízení se dá získat i v běžných okrasných školkách, případně i s radou jak domnožit aby se nemuselo utrácet za kompletní výsadbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika