Jak ostříhat zlatý déšť?



Stránky: 1,  2   
host - 201.151 (?) 
8.9.2009 14:08, zobrazeno: 95624x

A hlavně kdy? Má stříhání vliv na kvetení? Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 8.9.2009 18:32

Nejlepší je nestříhat, a když už musíte tak po odkvetení, když ho ostřháte teď, tak nejspíš moc na jaře nepokvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 84.50 (?), 8.9.2009 19:24

Asi máte na mysli forsitii. Jde o to, jestli ze zlatého deště chcete mít keř, nebo stromek. Já jsem se rozhodla pro stromek a proto jsem postupovala tak, že jsem všechny silné zelené výhony ze země průběžně odlamovala a nechala jsem jen jeden, jako kmínek. Po odkvětu vždycky i v koruně vyroste spousta zelených výhonů, které je třeba také vylamovat, nebo odstřihovat, pokud je v koruně stromku nechci. Kmínek by všechno neunesl. Květy jsou na dřevnatých větvičkách, na zelených výhonech ne. Pro zapěstování keře postupujte podobně. Záleží na Vás, jak si se zlatým deštěm pohrajete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 8.9.2009 22:58

Forsythia se stříhá hned po odkvětu, protože na nově vyrostlých výhonech a bočních výhoncích ze starších větví příští rok kvete. Pokud máte starší keř, vyřezávají se postupně nejstarší větve, aby nové měly místo a keř nebyl přehuštěný. Výhony s "koštětem" na konci se zkracují na níž postavený dlouhý výhon.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 44.235 (?), 8.9.2009 23:30

Určitě jste paní Lído velmi zkušená zahradnice, ale já to tak nedělám. Těch nových výhonů o kterých píšete, že příští rok kvetou, je každý rok taková spousta, že by mě forsythia velmi rychle a brzy vytlačila ze zahrádky. Proto naopak všechny nové výhony odstraňuji. Jsou světleji zelené a nemají dřevnatou část, takže se i v koruně snadno rozeznají. Nechávám pouze staré větve s olistěním tmavě zeleným a ty kvetou každoročně a krásně. A protože zlatý déšť tvaruji jako stromek s kulatou korunou, zkracuji i konce větví starého dřeva, aby stromek vypadal hezky. I ty staré větve by totiž časem dosáhly z koruny až na zem a nastalo by samovolné hřížení a byl z toho keř jak dům. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 9.9.2009 9:49

My mame zivy plot a na zaciatku sme mali podobnu dilemu. Teraz je situacia ina. Je to nezmar a teraz strihame kazdy mesiac i castejsie. Inak by nam prerastol cez hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.114 (?), 9.9.2009 9:52

Dle mých zkušeností se ořezání nemusíte vůbec obávat. Je to nenáročný keř. Já jsem potřebovala zmladit starší keře. tak jsem je na jaře ořezala asi 20 cm od země - i starší silné větve a krásně obrašily novými výhony.

Je pravda, že první rok nekvetly, ale další rok nám to vynahradily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.53 (?), 2.3.2010 7:21

Je možné stříháním udržet živý plot ve stejné výšce aniž by na koncích rostly košťata nebo se plot stříháním snižuje?  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.122 (?), 21.4.2010 19:23

Mám zlatý déšť pět let, vysoký asi 2metry.Po 3roky měš vykvetly jen 2klomínky od spodu, čtvrtý rok rozkvetl celý-nádherně, ale letos zase jen 2malé větvičky dole.Co dělám špatně.  Děkuji Bobina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.29 (?), 21.4.2010 19:47

Pokud Vám nekvete, ostříhejte ho celý ihned, nechte asi15 cm od země. Pokud Vám během léta začnou růst dlouhé pruty, zkraťte i ty, aby došlo k rozvětvení.Zlatý déšť (forsytie) kvete obvykle na dvouletém dřevě, proto je nutné stříhat alespoň část keře každoročně na jaře po odkvětu. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika