Housenka zavíječe - buxus



MUF - (17) - 245.2 (?) 
14.5.2017 17:51, zobrazeno: 14861x

Dobrý den,

prosím nevíte jak na tuhle potvoru, jeden keř už odešel a zbytek plotu je napadený. Zkoušela jsem keře prostříkat vodou, něco vysbírat, ale jejich moc. Předem díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.35 (?), 14.5.2017 21:27

Doporučují postřk obsahující thiacloprid, např.Calypso. Ale asi byste musela postříkat keř hlavně vevnitř.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.174 (?), 15.5.2017 0:34

Hlavne zvonku, husenice miluju mlade vyhonky. Myslim, ze postrek je jedine mozne riesenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MUF - (17) - 245.2 (?), 15.5.2017 11:25

Děkuji za rady, našla jsem doma Karate se Zeon technologii 5 CS

Bude to fungovat?

Pak jsem se chtěla ještě zeptat, hned vedle buksusů mám zahonky se zeleninou, to je asi na odpis ze? 

Předem děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.242 (?), 7.8.2017 7:35

Ja jsem pouzil LEPINOX plus, ktery mam na zavijece jablonoveho. Je biologicky pripravek na bazi bakterii, ktery zabiji jen zrave housenky. Po prvnim dni postriku spousta mrtvych housenek na buxusesch, takze jsem spokojeny. Mam obdobnou situaci, kdy mam vedle zahon se zeleninou a v pohode. Tyto housenky asi rady jen buxus...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 25.5.2017 13:27

Podrobný popis problému a jeho řešení máte zde. Nám zavíječi poprvé napadli buxusy loni v létě. Odjeli jsme na týden na dovolenou, a po návratu byla půlka keřů na odpis a druhá půlka napadená. Housenky opravdu žerou zevnitř ven, takže to vypadá, že keř likvidují velmi rychle, ale problém je v tom, žre uvnitř o nich nevíte, keř vypadá normálně, a když se nakonec prokoušou ven, už je keř celý velmi poškozený. Prvním ukazatelem bývá to, že pod keřem je povrch půdy pokrytý maličkými tuhými zelenými kuličkami - to je trus housenek.
Podle rady přátel z Německa, kteří mají se zavíječem letité zkušenosti, jsem keře pořádně prostříkala chemickým prostředkem (je potřeba něco proti žravému a savému hmyzu). Říkali mi, že keře nemám likvidovat, že obrazí. Dala jsem jim šanci, že uvidíme, co udělají po zimě. Část těch, co byly ožrané prakticky dohola, to nerozdýchala a na jaře ani nezačaly obrážet. Další část obráží, ale velmi slabě a jsou ošklivé, takže taky půjdou na oheň. Ty, co byly napadené míň a zůstaly aspoň zčásti zelené, obrazily pěkně.
Nicméně na konci dubna jsme museli poprvé stříkat, a v sezóně se má stříkat pravidelně jednou za měsíc. Moc se mi nechce do okrasné zahrady pořád valit chemii, takže uvidíme. Je možné, že časem u nás padnou všechny buxusy. Co ale místo nich, to nevím, mám je na několika místech jako živé plůtky proti lítání psů po záhonech. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.34 (?), 30.4.2018 19:02

Zdravím všechny, zavíječ se mi vloni objevil na keřích poprvé, nejdřív na skalníku, a to dokonce brzy na jaře, takže jsem to zahnědlé lístky připisoval spíš omrznutí než nějakému škůdci, pak se objevil na dvou buxusech a přesně jak se popisuje, začal keře ožírat zevnitř keře, takže nejdřív nic nepoznáte, pokud keř nezkontrolujete - pomoc byla jednoduchá, pořídil jsem Decis, přípravek na likvidaci savého a žravého hmyzu, po aplikaci ty mrchy do tří hodin zdechly a spadly na zem, takže jsem je zametl a hodil na oheň. Keře pak nádherně obrazily a vypadají letos spokojeně. Nicméně díky tomuto počasí se objevily pavučinky na jiných třech keřích, takže opět proběhla aplikace Decisu a zabralo to i na ještě nevylíhlé škůdce, opět to opadlo a bylo zlikvidováno - nicméně člověk to musí kontrolovat průběžně, takže aplikace zase proběhne. Jinak je důležité přidat do roztoku nějaké smáčedlo, používám obyčejný přípravek na nádobí za pár drobných, ceny Decisu je kolem 50 korun. Můžu jen doporučit! Petr. PS: jak tady někdo poznamenal, že nechce do zahrady "valit" chemii:-) bez ní to bohužel opravdu nepůjde!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.223 (?), 22.5.2018 7:01

Motýľ vijačky

motýľ vijačky
motýľ vijačky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.223 (?), 22.5.2018 7:03

listy buxusu po hostine vijačky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.223 (?), 22.5.2018 7:06

húsenice vijačky.. tie malé guličky je trus vijačkovej húsenice

husenice vijačky
husenice vijačky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika