Hlohyně



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?) 
4.11.2016 21:46, zobrazeno: 3683x

Mám asi hloupý dotaz, ale dneska jsem musela ostříhat velký kus hlohyně prorůstající přes plot k sousedům na pole a přemýšlím, jak tuhle pichlavou potvoru vlastně zlikvidovat? Mám velký vystavěný kompostér, kam hážu veškerý bioodpad a také obr skládku klestí, kterou mi jednou do roka přijede seštěpkovat obecní štěpkovač(oni štěpkují na obecních skládkách bioodpadu a když toho má někdo tak moc, jako já, tak za malý poplatek štěpkují i občanům. Štěpka je to hrubá(používá se v místní kompostárně) a já si svou buďto využiju jako mulč pod keře, či drobnou drť zaorám na pole. Jen nevím, jestli trnitá hlohyně, nebude problém jak na poli(do jaké míry se rozloží) či jako mulč pod keři, kde mi běhá pes? Už mne napadla i myšlenka nechat bokem vyschnout a spálit, ale je to proti mému přesvědčení a nechce se mi do tohosad

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.224 (?), 5.11.2016 7:42
Konvalinko, ťažko radiť, na poli sa to časom určite rozloží, ale taký tŕň v psej labke -bŕŕŕ, nič príjemné. Možno to spálenie by bolo najlepším riešením, je to tiež ekologické a popol nepichá...:-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 5.11.2016 7:48

Tak přesně tohle je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl celý plot z hlohyně v délce skoro 10 m zlikvidovat (když už konečně po více jak 15 letech začíná vypadat dobře). Nyní to ještě zvládnu, ale co za pár let? Za sezónu (jen při jarním střihu) jsou běžné metrové přírůstky. Začínám redukovat i dřišťálové keře, které už po letech přerostli rozměry udávané pro jednotlivé kultivary.

Problém je ostříhané větvičky "namačkat" do kolečka, pak přeložit na přívěs a pak naházet do obecního kontejneru na větve. I přes pečlivé shrabání zůstanou v místě stříhání kousky větviček s ostny, které se polovinu sezóny zapichují do měkkých podrážek a chodidel.

Dříve jsem to pálil, ale v posledních letech je pro toto trvale v obci přistaven kontejner na bioodpad a druhý, větší, na větve. I po mulčování asi nějaké trny pichlavé zůstanou... Takže mulč z hlohyně bych sypal jen na nepřístupná místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 5.11.2016 10:05

Přesně tak Beny, ta práce kolem byla hrozná a jsem ráda, že to mám pro letošek za sebou. Mám dopíchané celé ruce a zjistila jsem, že i kolena, protože se mi pár ranek zanítilo(prostě nějaká reakce na popíchání) Nemám tedy plot, ale keřovou partii kolem plotu, takže jen mírně usměrňuju, když se rozroste už moc. Asi to vážně dám bokem a spálím, protože s tím se fakt nedá nic moc dělat. Ke všemu jsem to nechala ve velkoobjemovém kolečku s tím, že to někam vysypu, až kdo co poradí. Do rána vichřice jako kráva(ale paní v telce tvrdí, že vítr mírnýindecision - asi na to máme jiný pohledwink) a kolečko je převrácené a můžu sbírat znovanoDíky za zkušenostismiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.202 (?), 5.11.2016 10:04

Konvalinko, já trnité také suším a pálím, i třeba z růží. Popel pak dám do kompostu, tak se to na zahrádku také vrátí... Trny v rukou nebo tlapkách neriskuji.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika