Habrový plot



Šárka123 - (11) - 56.77 (?) 
4.11.2014 7:55, zobrazeno: 6907x

Dobrý den, prosím o radu. chceme založit habrový plot aby prorůstal plotem drátěným a dal se stříhat zvenku. Nevím ale, jak daleko od plotu habry sázet. Sázet budu v trojsponu 30x30. Poradíte mi někdo? Předem děkuji. Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 4.11.2014 16:38

Já mám habry v řadě 50 cm od sebe a jsou pěkně husté a mám je metr od plotu aby se daly ještě stříhat před plotem ze strany zahrady. Dá se tam ještě projít, takže kdyby jste je dala tak půl metru od plotu, tak by měly prorůstat plotem. Proč trojspon, to bude hodně široký plot, tak to nesázejí ani v zámeckých zahradách?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Šárka123 - (11) - 56.77 (?), 4.11.2014 18:57

Děkuji za odpověď. Špatně jsem to pojmenovala, myslela jsem trojúhelníkový spon 30x30. Moc široký plot nechci, potřebuji aby byl hustý. Z druhé strany plotu nemám problém ho stříhat, proto bych ho ráda nechala prorůst tím drátěným. Jen jsem se nikde nedopátrala jak daleko od toho plotu vysazovat abych ho zase moc neudusila. Jestli opravdu tím klasickým drátěným plotem proroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.1 (?), 4.11.2014 21:23

Náš habrový plot sázel můj děda v době po druhé světové válce, asi 150 metrů. Je v jedné řadě asi 30 - 40 cm od sebe. Původní pletivo je asi 10 cm od rostlin. Po čase, když původní pletivo zrezlo, tak se jednoduše natáhlo druhé,  ale na ostříhaný plot. Habr prorostl plotem a není nic vidět. Střich strany od pletiva se provádí líp, protože pletivo vám dělá odstup a vypadá to líp než srtana od rostlin. Součastná šíře po ostříhaní je asi 40 - 50 cm. Je třeba si uvědomit, že plot se stříhá zpravidla dvakrát ročně a je dost materiálu na zpracování, kompostování. V době minulé, kdy ještě nebyly elektrické nůžky a stříhalo se ručně, tak to byl celkem výkon. Než se dostříhal, tak se mohlo začít znova.  Dnes je to paráda a neměnil bych. Za tu námahu s každoroční údržbou to stojí. Je to kus velice dekorativního zahradního celku.

Zdravím Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Šárka123 - (11) - 56.77 (?), 5.11.2014 8:01

Velice Vám děkuji za Vaše rady a zkušenosti. Vypadá to, že jsem zvolila dobře. Máme rohovou zahradu bez chodníku kolem plotu ale kolem ní chodí procesí lidí. Zasadím habříky tedy cca 10 až 20 cm od plotu v trojúhelníkovém sponu. Ještě jednou děkuji. Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika