Cena 4leté rostliny



Stránky: 1,  2   
host - 57.164 (?) 
11.6.2017 8:54, zobrazeno: 6874x

Dobrý den,

v roce 2013 jsem koupila po 40,-Kč za kus keříky pyracanthy na živý plot, který mi teď na jaře chatový soused zcela zlikvidoval. Policie si ofotila paragon s pořizovací cenou, myslím si ale, že bych měla dostat od souseda více, protože když kupuji starší rostliny, jsou dražší. Na kolik Kč se asi 1 ks zhodnotil? Nemilého souseda, prosím, ponechte stranou diskuze. Děkuji za aspoň nějakou reakci. Dáša

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 11.6.2017 9:21

Jak zlikvidoval?

Seříznul na pařez? Ošetřil herbicidem? Vykopal?...

Když jsem zmladil naši hlohyni šarlatovou na 8 cm vysoký pařez, taky manželka myslela, že jsem ji zničil. Jenže po březnovém seříznutí se už v dubnu objevily rašící výhonky. Nyní po 3 letech je opět přes 1,5 m vysoká.

Obecně k ceně - chcete peníze nebo provedení náhradní výsadby? Já osobně bych požadoval provedení náhradní výsadby s následnou péčí po 2 vegetační sezóny. Ať si to sousede zajistí včetně poptávky firmy s nejnišší cenou.

SfK..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.164 (?), 21.6.2017 11:37

Po důkladném prozkoumání jsem nenašla ani kořínek. Nemilý soused to udělal důkladně. omentálně čekám, jak se k tomu postaví policie. Sousedovi nestojím za pohled, natož za odpověď, proč to udělal. Bylo to 5x Berberis Juliane a 6x Pyracantha coccinea Orange. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 21.6.2017 18:50

Njn. tak toto PČR odloží do přestupkového řízení na obci s rozšířenou pravomocí... Ale můžete to uhrát na to, že přitom poškodil hraniční mezníky, jejichž znovuosazení je cca 5tis.Kč za práci geodeta + 300,-Kč za materiál na každý mezník. Jakmile bude argumentovat, že se mezníky posunují na jeho pozemek, "má peška" páč je neměl vykopávat...

Druhá věc je, jak zbytek jeho rodiny, jestli nemá nějaký ten krk, co hlavou rodiny vrtí.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.164 (?), 8.7.2017 21:52

Policie to odložila, soused se jí nepřiznal - prý to neudělal on.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.251 (?), 11.6.2017 12:44
Dvoumetrova hlohyne vychazi na 1490,- k dodani v 35L kontejneru. Na heurece najdete i jine varianty. Resim uplne stejny problem, take mi minuly tyden vykosili sazenice loni zasazene - uz potreti... U me ale vinik uznal chybu a kulantne jsme se domluvili 50 Kc sazenice a 50 Kc vysazeni a nasledna pece. Mozna nektere pokosene sazenice obrazi, ale podle minulych zkusenosti je ta sance cca 50% ; chce to co nejrychleji ostrymi nuzkami zastrihnout, ranu zamaznout voskem a rostlinu dukladne zalit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.58 (?), 11.6.2017 12:52

Nevím, jak dlouhý plot máte, o kolik se jedná rostlin. Mně soused loni zlikvidoval Roundapem 4 kusy již několik let plodícího vína, když těsně vedle něj stříkal. Nechtěla jsem nic, jen jsem ho "zprdla", nařízkovala jsem nové. Ona cena (i ta pořizovací) zálež také na tom, kde kupujete.  U různých prodejců se ceny liší někdy i několikanásobně. Takhle starý (mladý) keřík bych tipla tak kolem 60-80 Kč. Ale nejsem cenový znalec.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.43 (?), 11.6.2017 13:58

Dobrý den, co se týká náhrady škody, tak záleží na tom, jakým způsobem je živý plot zlikvidován, o kolik keříků se jedná a jaká je tedy konečná celková výše škody. Většinou se cena nedá odhadnout, jedině za pomoci soudního znalce a náhradu požqadovat případným civilním soudním řízením. Chápu, že Vás to štve, ale určitě bych si rozmyslela postup co se týká náhrady škody. Jedna věc je vyčíslení policie prostřednictvím Vašeho odhadu a pak odborného posouzení.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 11.6.2017 15:21

Souseda je třeba řešitangry, jinak bude dále hřešit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.23 (?), 12.6.2017 8:37

Soused se nepřizná a hřeší stále. Mám takového a po jeho záměrném postríkání mého pozemku přes jeho plot co máme mezi sebou cca 25m x 2m, vše nafoceno PČR, mediátor to vidí prohrané.

Jedině žeby šel kolem cigán a zacigáněl že sousedu viděl. Tak chodí zpravedlnost kolem postřiků mezi sousedy. I když vidíte souseda na svém pozemku, nemůžete mu to podle našeho práva dokázat u soudu, ani vaše děti, manžel nikdo z rodiny.

Nevěřte zpravedlnému soudu při sousedských sporech, ten jsem prohrál, protože se souseda nepřiznala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika