Buxus - suchy ker, suche vetve



Jan M - (1) - 47.33 (?) 
2.5.2020 15:26, zobrazeno: 2630x

dobry den,

prosim poradte. Letos me uschy, zezloutly nektere kere, vetve v zivem plotu (buxus). Housenky jsem nenasel. Nezda se me ze by byl nedostatek zavlahy, ostatni kere jsou zelene. Prikladam fotky.

dekuji za radu





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 43.73 (?), 15.3.2022 16:34

Dobrý den, už máte příčinu, mám to doma to samé ... ted mi bylo sdeleno, ze je to asi prelitím... myslel jsem, ze to usychá, tak jsem zaléval a ono to pravdepodobne bylo naopak... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.170 (?), 15.3.2022 17:32

Mám čtyřleté buxusy na západním svahu, přelití nepřichází v úvahu, škůdci žádní. Letos poprvé pár suchých lístečků na homolce některých keříků se nedá přehlédnout. Přičítal jsem to nekomfortnímu počasí -  nárazové větry, spalující slunce během končíci zimy a chemtrails.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.195 (?), 15.3.2022 18:16

U nás odešla během posledních let většina buxusů v osadě - zavíječ zimostrázový... Ony ty housenky nejsou moc vidět, jednak mají krycí zbarvení a hlavně jsou zalezlé uvnitř keříků, když už jsou vidět, je pozdě. Mně zabíral Mospilan, ale pak jsem to vzdala (nechtělo se mi pořád stříkat) a místo buxusu jsem pořídila podobný drobnolistý brslen. Buďte rádi, pokud je tam nemáte.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.73 (?), 17.3.2022 14:47

Já tam zavíječe nemám, ty rosliny jsou jeste celkem maly a da se do nich dobre podivat... v kazdym priprade je ted presadim, mam je takový utopený a dám k nim lepší zeminu... jestli se nevzpamatujou, tak příští rok pujdou :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.243 (?), 8.4.2022 20:18

My měli taky zavíječe, tři keře totálně "uschly" nezbyl ani jeden zelený lísteček. Ničím jsme nestříkali, ani jen proudem vody, prostě nic, nebyl čas a tak jsme se smířili s tím, že keře jsou pryč. Nebyl čas je ani uříznout, že to necháme na jaro. Na jaře jsme jeden keř uřízli, u druhého jsem si všiml pár zelených lístků, tak jsme to nechali.. a postupně oba keře znovu obrostli a jsou už zase celé zelené - jasně chvíli bude trvat než získají zase svůj tvar, který jsme udržovali řezem. Ten uříznutý už se nevzpamatoval, dodnes mě mrzí, že jsem ho nenechal déle...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.246 (?), 19.4.2022 12:24

Paní Lído, zavíječe jsem nakonec objevil. Jak jsem psal výše, pouze pár uschlých lístků na pár vrcholcích keřů. Prohlížel jsem při každé návštěvě zahrady, celkem 4x. Až jsem si konečně všiml chmýří-zámotku na jednom lístku a v něm maličká, hnusná zmijovitá housenka. Motýlem bylo nakladeno na povrchu. Podobné to bylo i na starém osamoceném keři více než 50 m vzdáleném. Dal jsem Mospilan v nejsilnější koncentraci a pořádný ceres do středu keřů až k zemi. Takže další nálety, bohužel, předpokládám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.199 (?), 19.4.2022 14:07

Chce to za 14 dní zopakovat... Na eagri zavíječe monitorují, tak tam občas mrknout. Mně to první rok perfektně zabralo, další rok už mne to neustálé stříkání nebavilo... Ale pozor, Mospilan se přestává prodávat 30.4.2022!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 135.79 (?), 19.4.2022 15:56

Paní Lído, děkuji za upozornění. Rostliny byly kupovány ve dvou různých letech, obě mají původ z Německa, kde byl zavíječ zachycen dříve než u nás. S buxusy sousedí Lonicera Elegant (rovněž pár uschlých lístků), Lonicera Maigrun a skalníky, jsem zvědav, co mě čeká. Finanční stránku bych unesl, ale opakovanou práci ve svahu díky věku ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.199 (?), 19.4.2022 20:17

Ten spíš přilétl až někde u nás. Jinak u mne stačily první rok dva postřiky, ale druhý rok ta potvora pracovala tak usilovně, že jsem to vzdala, musela bych stříkat každou chvíli (má tři generace do roka). Ae neslyšela jsem nikde, že by zavíječ zimostrázový napadal něco jiného, než zimostráz. Na zahrádce mám různé skalníky i zimolez kloboukatý, ale měl to jen buxus. Jinak místo buxusu teď dost lidé používají podobné drobnolisté druhy brslenů. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika