Buxus má oranžové listy, poradíte?



pohodar - (46) - 180.112 (?)
3.3.2011 10:45

Díky moc za vaši pomoc... buxusy jsou oranžové i přes den, myslím že uschlé nejsou(zatím)...vyfotil jsem je i zevnitř a tam jsou listy zelené... jinak jim ničím nepodstrojuji, žadné substráty, jen kapénková zálivka... je zajímavé že buxusy v závetří rostou pěkně a houstnou, také na foto... proto jsem si myslel, že to bude tím větrem..myslíte si že by pomohlo kdybych je ted zkratil? a je na to ted vhodná doba? děkuji za odpověd, jsem začátečník a vděčný za každou pomoc...




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

pohodar - (46) - 180.112 (?), 2.3.2011 19:53, zobrazeno: 17542x

Dobrý den. Mám buxusy 3tím rokem, ale mají takovouto oranžovou barvu. Je pravda, že jsou na slunném místě a v zimě dost větrném. Myslím, že tu oranžovou barvu a to jak jsou řidké způsobuje hlavně to větrné místo, protože ty které jsou v závětří, jsou hezky zelené a husté... poradíte někdo co můžu udělat pro jejich lepší růst... děkuji za odpověd...



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 2.3.2011 20:51
Na těchto fotkách vypadá jako by byl již uschlý.Je to ale spíše asi tím, že jste foto zřejmě pořizoval navečer a pak je do oranžova všechno.Třeba i ty zadní buxusy.Mohl byste je vyfotit ještě jednou přes den?Pokuste se je přihnojovat přes sezonu kombinovaným, pomalurozpustným hnojivem, můžete používat i hnojivo na list. Jinak buxus má rád obyčejnou zahradní půdu s dostatkem vláhy.Podle mě, čím více se mu při sázení podstrojuje substráty, tím blběji roste.Jedna z možností by byla i ta, že sazenice brzy na jaře vyjmete a vyměníte zeminu za nějakou kvalitní ze zahrádky a znovu nasadíte.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 2.3.2011 21:30
Nejsou u bazénu? Necáká na ně chlorovaná voda? Já je mám na slunném a větrném místě už 7 let. Zpočátku rostly jen pomalu (skoro vůbec), ale poslední 2 roky se rozjely (teď cca 70 cm). Mulčuji je kůrou a zbytky po řezání palivového dřeva. Půdu jsem moc neřešil (ke každému dvě lopaty kompostu) a jinak je nehnojím. Ale je u nich kapková závlaha, která jde každou noc dvě hodiny(u každé rostliny kapač 2l/hod.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 2.3.2011 21:35
Přidání kompostu je samozřejmě dobrá volba.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pohodar - (46) - 180.112 (?), 3.3.2011 10:45

Díky moc za vaši pomoc... buxusy jsou oranžové i přes den, myslím že uschlé nejsou(zatím)...vyfotil jsem je i zevnitř a tam jsou listy zelené... jinak jim ničím nepodstrojuji, žadné substráty, jen kapénková zálivka... je zajímavé že buxusy v závetří rostou pěkně a houstnou, také na foto... proto jsem si myslel, že to bude tím větrem..myslíte si že by pomohlo kdybych je ted zkratil? a je na to ted vhodná doba? děkuji za odpověd, jsem začátečník a vděčný za každou pomoc...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 3.3.2011 21:46

Jakou barvu mají v létě? Připadá mi to jako "ošlehané "od studeného větru, vnitřní listy jsou chráněné a zelené. Suché to evedentně není, moc vlhka by se projevilo na všech listech. Takže zbývá to, co má vliv na vnější větvičky a na vnitřní ne - tj. vítr, slunce...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.84 (?), 3.3.2011 22:22
Moje maju tiez podobnu farbu, ale skor len na tej strane kde svieti slnko. Objavilo sa to az teraz ked nie je sneh. Napadlo ma ci to nie je nedostatkom vlahy. Predvcerom som ich cez den zalial, uvidim co sa stane,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 2.3.2011 22:32

Dobrý večer. mám též buxusy na slunném, suchém a větrném místě. Nehnojím, nemulčuji, zaliji jen párkrát za léto, když je opravdu sucho a prospívají úžasně. Jsou krásně zelené a udržuji jejich výšku cca 110 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 3.3.2011 16:03
Nebude strádání buxusů tou kapénkovou závlahou?Mají rády přiměřeně vlhkou půdu, ale mokrou určitě ne.Dále, půda přes kačírek prakticky nevysychá.Zkuste v průběhu sezony párkrát kačírek někde odhrnout, abyste zjistil vlhkost půdy.Stálezelené rostliny v horším stavu bych nezastřihoval.Jejich stav se většinou ještě zhorší.Můj názor je, že než křísit několik let krušpánky v evidentně špatném stavu, nasadil bych raději nové.Při sázení bych zahradní zeminu promíchal, tak jak Vám již radil, s kompostem (ne substrát) a hlídal bych vlhkost.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.15 (?), 4.3.2011 8:43

Nejsou počůrané?(třeba od psa) Na to jsou velmi citlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika