Buxus - co je to za chorobu?



Stránky: 1,  2   
Michaela Tichá - (1) - 249.32 (?) 
7.5.2014 16:07, zobrazeno: 20501x

Dobrý den, mám 3 roky vysazený plot z buxusů, sazené po 30 cm cca 50 rostlin. Už loni mi z jedné strany keře odešly. Zřejmě to je některá houbová choroba. Letos jsem je zlikvidovala a zasazela nové, ale poškozené jsou i dalsí keříky. Poslední týden mi začaly na buxusech vadnout nové přírůstky a některé listy černají. Na netu jsem to už různě hledala, co by to mohlo být, ale nevím si rady. Má někdo zkušenosti s chorobou cylindrocladium buxicola nebo volutella buxi? Na škůdce se mi to nezdá. Spíš je to houbová choroba. Už jsem buxusy postříkala fungicidem Dithane DG Neoteck, ale pokud by to byla jedna z výše uvedených chorob tak nevím jestli je tento přípravek něco platný. Poradí mi někdo co s tím, nechci o ty buxusy přijít úplně.





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.131 (?), 7.5.2014 16:41

Ty zvadlé konce větviček spálil mráz, u mne takto ožehl konce také, není to žádná nemoc. Buď se vzchopí, nebo je pak odstřihnu. Černání nevím.   Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.53 (?), 31.5.2014 20:18

Poradte vhodny insekticid na husenice na buxuse. Zial, tym ze je krik husty, nie je mozne pokryt celu zelenu plochu. Preto je potrebny nejaky systemovy prostriedok, ktory dobre presupi cez pletiva. Je taky? Skusil som actaru, o tej pisu, ze na taketo vlastnosti. Ale chcel by som vystriedat aj s inymi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.59 (?), 31.5.2014 21:35

Dobrý večer, ja používam na pravidelný jarný postrek buxusov proti húseniciam Karate Zeon a funguje dokonale. Odkedy mi kvôli húseniciam pred 4 rokmi odumreli 2 20-ročné tvarované buxusy, tak ich každoročne prestrieknem aj v apríli aj v máji preventívne. Striekam ich tak, že tyčku od postrekovača zastrčím aj dovnútra kríka, aby boli dobre vystriekané aj zvnútra. Zdravím. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.6.2016 20:56

Máte recht, paní Danielo. Dnes jsem si všiml, že tyhle housenky si smlsly na Buxusu jedna báseň. A jaký byl Buxus. crying





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.6.2016 16:15

Nevíte někdo, co je to za housenky, a co všechno napadají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.67 (?), 2.6.2016 18:15
Vijačka krušpánová (Cydalima perspectalis). Decis, Dursban,Karate Zeon. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.24 (?), 21.7.2016 23:16
Prezrite si svoje buxusy, priatelia. Ja som okolo tých svojich chodil asi týždeň že sú nejaké zvláštne. Až potom ma napadlo pozrieť sa dôkladnejšie. A boli tam - húsenice vijačky krušpánovej (Cydalima perspectalis), celkom pekné potvorky. Tak som im hneď doprial Karate (môže byť aj Dursban, Decis, Calypso...), zdá sa že to zabralo. Pri prezeraní krušpánu treba byť dôkladný, rozhrnúť konáriky a nazrieť dovnútra kríka. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.226 (?), 2.6.2016 19:05

zavíječ zimostrázový, od loňska s ním též bojuji.Stříkám, teda snažím se.Mám vysoký buxusový živý plot u vjezdu do zahrady ke garáži.Je to k vzteku.Těžko všechno postříkat.Kolik generací se líhne nevím, ale myslím že jsem někde četla, že 2.Ted a na podzim.Ale to nevím jistě.Fakt je, že jsem je sbírala ted i na podzim.Přeji hodně štěstí v boji.

Pomněnka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.6.2016 20:54

A co ještě ten zavíječ požírá? Vypadá to, že třeba listů ovocných stromů si prozatím nevšímá. Podle Wikipedie žere jen ten Buxus. Ale vypadá to, že ho spořádal kompletně, nenasyta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika