Buksus nebo tuje?



Stránky: 1,  2   
host - 202.130 (?) 
16.4.2012 8:53, zobrazeno: 26423x

Můžete mi prosím poradit ohledně výběru rostlinek pro živý plot? Rozhodují se mezi buksusem a tuji. Chci aby mi co nejrychlejí vyrostl a aby byl hustý. Nevím která varianta bude lepší nebo zda zvolit ještě něco jiného? Případně jaký druh tuje? děkuji všem zkušeným zahradkářům

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 245.29 (?), 16.4.2012 10:36

Buxus roste pomalu.U nás máme Cypřišky modrozelené a ty rostou velice rychle a jsou husté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.197 (?), 16.4.2012 11:01

Tady neni odpoved snadna - 100 lidi, 100 nazoru. Rada z nich, mezi ktere patrim i ja, by vam rekla, ze tuje patri na hrbitov a stydela by se mit z nich zivy plot. Era zivych plotu z tuji patri do podnikatelskeho baroka 90tych let a nove vysazovane tuje v satelitnich mesteckach beru jako vrchol nevkusu.

Je opravdu mnoho variant, zalezi jestli chcete listnaty, jehlicnaty, stalozeleny, opadavy, kolik mista (do sirky) na nej mate, jake jsou tam pudni podminky apod. Ja se pri navrzich nejradeji drzim habrove klasiky. Nicmene za krale zivych plotu beru tis. Nicmene ten roste bohuzel pomalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.130 (?), 16.4.2012 11:12

Mě osobně se tuje taký moc nelíbí a hlavně každý je má na zahradě a nepříjdou mi moc originální, ale prostě potřebují aby mi plot narostl co nejdříve. Chci určitě neopadavý. Nad tisem jsem taký zvažovala ale nakonec mě odradilo to, že roste pomalu. V tuto chvíli potřebují osadit jednu kratší část zahrady, která má cca 20 mětrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 16.4.2012 13:29

A co zkusit hlohyni, je také stálezelená a roste rychleji než tis nebo buxus, kvete bíle a má barevné ozdobné plody - žluté, oranžové i červené. Nebo bobkovišeň (pokud to není vysloveně otevřená poloha, tam ráda namrzá).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.130 (?), 16.4.2012 14:20

Tak ta hlohyně vypadá dobře :-) asi jí zařadím do užšího výběru. díky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.10 (?), 16.4.2012 15:20

Rozhodně Vás nechci zrazovat, to ani náhodou. Ale třeba po letošní zimě bude asi zmrzlá až k zemi. A dvě předcházející zimy rovněž. Výhoda je, že poměrně dobře obráží.  Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.10 (?), 16.4.2012 13:59

Dobrý den. Tady je odpověď poměrně snadná. Paní sama zadala, mezi čím se rozhoduje. Je jasné, že tady je dobré upřednostnit túje, protože rostou rychleji, což zase požaduje. Jestli se Vám túje líbí nebo ne, to není až tak důležité. No a zkuste mi napsat, jakých mnoho variant máme na ten její požadavek. Rád se nechám poučit. Děkuji. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 16.4.2012 14:07

Přinejmenším mě napadá ptačí zob a jalovec. Nezapomínejte, že sama tazatelka napsala, že se jí túje nelíbí, takže jistě uvítá více možností

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.10 (?), 16.4.2012 15:17

Dobrý den pane Michale. Do ptačího zobu budete muset poměrně pravidelně chytat, abyste ho udržel v nějakém žádáném tvaru a nezabíral Vám mraky místa. A zkuste mi prosím napsat, který druh jalovce je tak moc vhodný na takový živý plot. Kromě Juniperus chinensis mě nic jiného nenapadá a to jej budete muset rovněž hodně pravidelně stříhat. No a které další možnosti to teda jsou? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika