Bobkovišeň - hnědé listy (caucasica)



host - 72.44 (?) 
13.5.2019 12:27, zobrazeno: 2891x

Prosim o pomoc pri hledani problemu s bobkovišeňí - caucasica.

Mame 3 roky, koupeno v Hornabachu..psali "Mrazuvzdorná do cca -27°C" :-)

Kazdym rok pres zimu dopadnou takto..viz foto.

Letos jsem nic nepodcenil a kompletne zakryl netkanou textilii a pres zimu vydatne zaleval..snejne to dopadlo jako loni :-(

Pres leto pridavam hořkou sul a s vyskyt lalokonosce jsem bojoval parazitickymi hlísticemi a nocnim sberem :-) Vicemene bez uspechu..

Protoze uz nevim co s tim tak jsem to pred tydnem postrikal kuprikolem..jestli na to m neni nejaka houba.. 

Nemate nekdo podobny problem? Cim by to mohlo byt??

Dekuji predem za rady

Petr


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.80 (?), 16.5.2019 6:31

Zdravím,

bobkovišeň vám pomrzla. Ona sice mrazuvzdorná je, ale to v podstatě znamená, že do určitého stupně mrazu celá "nechcípne". Tohle je normální reakce na mráz u slabých jedinců. Listy na jaře zhnědnou, opadají a vyraší nové. Nicméně do budoucna se tak dít určitě nebude.Rostlina zesílí a bude více odolná. Ono, co si budeme povídat, rostliny z Hornabachů apod. neoplívají velkou kvalitou. Měl jsem naprosto to samé. Koupil jsem 20 bobkovišní v jednom velikém zahradním centru a 4 mi chyběli. Ty jsem dokoupil v Bauhausu. A jen u těch čtyř jsem měl tento problém. To trvalo dvě zimy a již čtvrtým rokem je klid. Vždycky ze začátku jara přihnojím Krystalonem Gold, v průběhu léta ještě tak 2x - 3x a zůstávají mi zelené celoročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika