Bobkovišeň - hnědé listy (caucasica)



host - 220.80 (?)
16.5.2019 6:31

Zdravím,

bobkovišeň vám pomrzla. Ona sice mrazuvzdorná je, ale to v podstatě znamená, že do určitého stupně mrazu celá "nechcípne". Tohle je normální reakce na mráz u slabých jedinců. Listy na jaře zhnědnou, opadají a vyraší nové. Nicméně do budoucna se tak dít určitě nebude.Rostlina zesílí a bude více odolná. Ono, co si budeme povídat, rostliny z Hornabachů apod. neoplívají velkou kvalitou. Měl jsem naprosto to samé. Koupil jsem 20 bobkovišní v jednom velikém zahradním centru a 4 mi chyběli. Ty jsem dokoupil v Bauhausu. A jen u těch čtyř jsem měl tento problém. To trvalo dvě zimy a již čtvrtým rokem je klid. Vždycky ze začátku jara přihnojím Krystalonem Gold, v průběhu léta ještě tak 2x - 3x a zůstávají mi zelené celoročně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 72.44 (?), 13.5.2019 12:27, zobrazeno: 2896x

Prosim o pomoc pri hledani problemu s bobkovišeňí - caucasica.

Mame 3 roky, koupeno v Hornabachu..psali "Mrazuvzdorná do cca -27°C" :-)

Kazdym rok pres zimu dopadnou takto..viz foto.

Letos jsem nic nepodcenil a kompletne zakryl netkanou textilii a pres zimu vydatne zaleval..snejne to dopadlo jako loni :-(

Pres leto pridavam hořkou sul a s vyskyt lalokonosce jsem bojoval parazitickymi hlísticemi a nocnim sberem :-) Vicemene bez uspechu..

Protoze uz nevim co s tim tak jsem to pred tydnem postrikal kuprikolem..jestli na to m neni nejaka houba.. 

Nemate nekdo podobny problem? Cim by to mohlo byt??

Dekuji predem za rady

Petr


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.80 (?), 16.5.2019 6:31

Zdravím,

bobkovišeň vám pomrzla. Ona sice mrazuvzdorná je, ale to v podstatě znamená, že do určitého stupně mrazu celá "nechcípne". Tohle je normální reakce na mráz u slabých jedinců. Listy na jaře zhnědnou, opadají a vyraší nové. Nicméně do budoucna se tak dít určitě nebude.Rostlina zesílí a bude více odolná. Ono, co si budeme povídat, rostliny z Hornabachů apod. neoplívají velkou kvalitou. Měl jsem naprosto to samé. Koupil jsem 20 bobkovišní v jednom velikém zahradním centru a 4 mi chyběli. Ty jsem dokoupil v Bauhausu. A jen u těch čtyř jsem měl tento problém. To trvalo dvě zimy a již čtvrtým rokem je klid. Vždycky ze začátku jara přihnojím Krystalonem Gold, v průběhu léta ještě tak 2x - 3x a zůstávají mi zelené celoročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika