Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Podrobný popis problému a jeho řešení máte zde. Nám zavíječi poprvé napadli buxusy loni v létě. Odjeli jsme na týden na dovolenou, a po návratu byla půlka keřů na odpis a druhá půlka napadená. Housenky opravdu žerou zevnitř ven, takže to vypadá, že keř likvidují velmi rychle, ale problém je v tom, žre uvnitř o nich nevíte, keř vypadá normálně, a když se nakonec prokoušou ven, už je keř celý velmi poškozený. Prvním ukazatelem bývá to, že pod keřem je povrch půdy pokrytý maličkými tuhými zelenými kuličkami - to je trus housenek.
Podle rady přátel z Německa, kteří mají se zavíječem letité zkušenosti, jsem keře pořádně prostříkala chemickým prostředkem (je potřeba něco proti žravému a savému hmyzu). Říkali mi, že keře nemám likvidovat, že obrazí. Dala jsem jim šanci, že uvidíme, co udělají po zimě. Část těch, co byly ožrané prakticky dohola, to nerozdýchala a na jaře ani nezačaly obrážet. Další část obráží, ale velmi slabě a jsou ošklivé, takže taky půjdou na oheň. Ty, co byly napadené míň a zůstaly aspoň zčásti zelené, obrazily pěkně.
Nicméně na konci dubna jsme museli poprvé stříkat, a v sezóně se má stříkat pravidelně jednou za měsíc. Moc se mi nechce do okrasné zahrady pořád valit chemii, takže uvidíme. Je možné, že časem u nás padnou všechny buxusy. Co ale místo nich, to nevím, mám je na několika místech jako živé plůtky proti lítání psů po záhonech. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika