Zemina pro ibišek



Lenka 2 - (42) - 84.244 (?)
30.4.2008 8:54

 nenapadlo vás, že nemá šanci začít kvést když mu vždycky ten výhon ustřihnete??  Stříhejte je po odkvětu, správně by to mělo být na podzim

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host, 8.8.2002 14:13, zobrazeno: 31680x
Potřebuji přesadit ibišek, jaká zemina je nejvhodnější?
Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 8.8.2002 21:05

Pro přesazování ibišků používám zahradní substrát, smíchaný na polovinu s prosátou půdou ze záhonů. Malá ifrormace pro čtenáře, kteří nás navštívili:
Ibišek ve velmi atraktivní a nádherná květina.Keřík s tmavězelenými listy a nádhernými velkými různobarevnými, nejčatsěji červenými květy okouzlí všechny obdivovatele axotických květin. Je nenáročný, můžete jej umístit po celý rok na světlém místě u okna, v létě mu prospěje pobyt na balkoně. Teploty v létě by neměly přesahovat 26 st., v zimě postačí 10 st. V době vegetace potřebuje denně vydatnou zálivku. Pozor - při nedostatku vody listy rychle uvadnou. Při pravidelném přihnojování nevyžaduje žádnou zvláštní péči, netrpí na nemoci. Tvarujeme jej jarním hlubokým řezem, nebojte se říznout i do starého dřeva. Výhony, které se Vám nelíbí odstraňte zaštípnutím.
Mnoho úspěchů v pěstování Vám přeje Josef Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Buba - (1), 6.5.2005 11:03
Nedávno jsem si koupila kvetoucí ibišek, který má malý květináč a tudíž potřebuje přesadit. Myslíte, že ho kvetoucí můžu přesadit???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.61 (?), 23.4.2008 13:14

Kvetoucí ibišek můžete přesadit i kvetoucí.Nejlepší substrát je zahradní.Mám s tím dobré zkušenosti.Mimichodem některé ibišky se dají pěstovat i venku a to i v zimě, aniž by jste je nějak přikrývali.Často zalévat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.5 (?), 23.4.2008 13:54

mám na okně ibišek už 2 roky a tak 2x do roka ho zastřihuji, přesazuji 1x ročně, zalévám, občas pohnojím a přesto ne a nekvete. slyšela jsem, že mají rádi spíše menší květník, je tedy možné že má "moc" místa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka 2 - (42) - 84.244 (?), 30.4.2008 8:54

 nenapadlo vás, že nemá šanci začít kvést když mu vždycky ten výhon ustřihnete??  Stříhejte je po odkvětu, správně by to mělo být na podzim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.5 (?), 30.4.2008 9:15

díky zkusím to vydržet nestříhat ale jestli do podzimu nezačne kvést, oštěchtam ho za trest až u země

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.56 (?), 9.6.2008 14:06

Kdysi jsem četla, že ibišek se má stříhat v únoru. Několik let to tak dělám a vždy vykvetl na nových výhonech, letos ovšem začal kvést už v lednu na dlouhých loňských větvích a kvete doposud, takže je zatím neostříhán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.5 (?), 3.7.2008 13:59

hurááá už má 2 poupata, vydržela jsem opravdu nestříhat, a má ho tam nejdřív jedno a teĎ vidím druhé, na jedné větvičce až na špičce, na ostatních nic :-) ale i tak jsem ráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 2 - (42) - 84.244 (?), 4.7.2008 14:24

no super!!!   Tak teď ještě pravidelně hnojit (já - Kristalon) a oni ty poupátka nesežloutnou a neodpadnou  :-D   .  Hlavně se tím hnojivem vytvoří během léta ještě další :-) no a když ne, neva... aspoň budete vědět jakou to máte barvu květů. 

Mě kvetou (ještě ne...) od léta do podzimu, takže to máme zavedený tak, že je stříhám pár dní,-týdnů předtím než si domů nastěhujeme vánoční "strom" .   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika