Vypalování trávy



host - 121.155 (?)
3.9.2009 15:05

V tomto obsáhlém příspěvku o vypalování travních ploch, nebo pálení větví, trávy apod. na ohni všichni až na vyjímky píšete že je špatné, souhlasím s vámi. Ale poraďte mi s jednou věcí: sehnal jsem si pozemek který byl kompetně zarostlí plevelem. Plevel jsem posekal (byla toho pořádná hromada),ale co s ním, do kompostu? Nesmysl semena se nezničí a budou v případě použití kompostu jako hnojiva dále růst. Jak vy řešíte takovou situaci. Jak likvidovat posekaný nebo vyrytý plevel ze zahrádky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 86.78 (?), 1.5.2009 0:01

Oprava- samozřejmě regenerace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.155 (?), 3.9.2009 15:05

V tomto obsáhlém příspěvku o vypalování travních ploch, nebo pálení větví, trávy apod. na ohni všichni až na vyjímky píšete že je špatné, souhlasím s vámi. Ale poraďte mi s jednou věcí: sehnal jsem si pozemek který byl kompetně zarostlí plevelem. Plevel jsem posekal (byla toho pořádná hromada),ale co s ním, do kompostu? Nesmysl semena se nezničí a budou v případě použití kompostu jako hnojiva dále růst. Jak vy řešíte takovou situaci. Jak likvidovat posekaný nebo vyrytý plevel ze zahrádky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 3.9.2009 16:10

Já ji neřeším. Plevele se často umějí šířit i bez kompostu. Když třeba odkvétají pampelišky, mám bílými padáčky v záhoncích nastláno. Takže plevele do kompostu dávám a věřím, že co půdě odeberou, to jí dodají po rozložení na organickou hmotu.
  V dobře založeném kompostu se mnoho semen plevelů (asi ne všechny) zničí teplem při tlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.110 (?), 5.5.2010 17:38

Tak nevím... Zdá se mi scestné "zvyšování biodiverzity a vytváření prostoru pro organismy ranného sukcesního stadia" pomocí vypalování. Marně hledám důvody pro takovéto počínání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 5.5.2010 19:25

Nehledejte, nenajdete je, ale bude Vám odpovězeno, že před tisíci a miliony let.... Také mi to hlava nebere, ale možná to je tím, že mám tzv. zelené vzdělání, možná kdybych byl např. novinář, chemik, filosof, či něco jiného, přírodě historicky bližšího, možná bych to pochopil. Jinak aspoň doufám, že ti "sukcesní" novátoři provádějí před vlastním "obnovním " zmarem alespoň varování těm desítkám a stovkám živočichů na "odborně" vypalovaných plochách žijícím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 21.4.2011 8:05

Stále aktuální téma bez ohledu na letopočet.Pálení stařiny je riskantní zákrok, ktery se většinou zakladateli ohně vymkne z rukou.Ze zákona je zakázáno, evropské státy vypalování trav tvrdě trestají.Kromě ohrožování při vzniku rozsáhlých požárů jsou nenapravitelně likvidováni užiteční čmeláci a pod.Kulturní člověk si umí s údržbou pozemku poradit jinak než založením požáru.Evropská unie může být pro nás v tomto příkladem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika