Kvalita půdy



host - 227.137 (?) 
27.5.2018 14:21, zobrazeno: 2887x

Dobrý den, koupil jsem pozemek, kde byla navezená zahradní zemina neznámého složení. Nejdřív se to tvářilo jako černozem, ale po zalití a vyschnutí půdy povrch popraskal. Je v ní hodně takové hlíny skoro jako na keramiku, větší kusy, které nejdou rukou rozdrtit. Po čase dešťu a sucha je povrch hnědý a trochu písčitý. Cílem je mít na zahradě částečně trávník a částečně drobnější pěstování jahod, bylinek, apod. Praďte prosím co bych měl udělat s půdou? Uvažoval jsem, že vykopu 30cm a nechám navézt něco lepšího.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 20.8.2018 18:46

Já bych byl na rady opatrný, protože popis není vůbec jasný (ani jílovitá ani písčitá). Mohu vás ubezpečit, že i černozem, která přeschne a šlape se po ní, může být velmi tuhá. Např. se do ní nedá zarazit kůl pro rajčata. Po dešti je to však nádhera. Pokud si nejste jistý složením, pošlete směsný vzorek do laboratoře. Laboratoří je po republice dost a ceny nejsou závratné. Myslím, že mnoho z nás má na svém pozemku horší půdu, ale po přídavku kompostu a při určité vlhkosti to může být docela dobrá zemina. Možná by vám ji mnozí úspěšní pěstitelé záviděli. V laboratoři žádejte specifikaci zeminy (procento jílovitých částic). Tím se pozná, zda je to "těžká půda" nebo co to je za zeminu. Případně vám udělají i obsah základních živin. Já zeminu posílám v případě potřeby do Velkého Meziříčí (ENVIRO-EKOANALYTIKA).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 21.8.2018 13:42

Nejhorší je ta úvaha, že nechá vykopat zem do hloubky30cm a doveze něco lepšího.To jsem taky zažil, ale platila to stavba.Jednalo se o 500m2.Tady se nepíše jaká je to plocha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika