Hydroponie



alfastar - (3) - 202.134 (?) 
1.4.2012 18:35, zobrazeno: 5821x

Nedavno jsem narazil na tento zpusob pestovani a celkem me to zaujalo. Chtel bych se zeptat nekoho, kdo s timto zpusobem pestovani rostlin ma zkusenosti na nektere veci. Je mozne takto rostliny pestovat i v nejake bezne nadobe (kvetinac, obal na kvetinac apod) nebo je treba vzdy mit specialni kvetinac? Dal bych se zeptal na hnojivo, nikde v prodejnach jsem primo specialni hnojivo nenasel tak nevim jesstli se da tento roztok nejak nahradit. Jak pripadne postupovat pri zasazeni do nejake bezne nadoby? Moc dekuji za odpovedi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 1.4.2012 19:08

V běžní nádobě to být nemůže. Daly by se použít upravené samozavlažovací květináče. Rostlina se pěstuje v inertním substrátu - kermzit, perlit. Kořeny z horní nádoby prorůstají do sprodní. Zasadí se tak, že se kořeny z běžně rostoucí rostliny dobře operou od hlíny a zasadí do prázdné horní nádoby. Část kořenů se protáhne otvory ve dně. Do spodní nádoby se dá čistá voda a rostlina se takto nechá asi měsíc. Za tu dobu si vytvoří nové kořeny a může se voda vylít a nalít hydroponický roztok. To je roztok základních živin a stopových prvků. Dříve se vyráběly tablety s názvem Hydroponix, nebo Hydroponex. Tableta se dává do spodní nádoby a vyživuje rostlinu měsíc. Pak se roztok mění. To je základ. Je řada variant.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.41 (?), 4.3.2017 21:18

Práškový Hydroponex vyrábí firma Hü-Ben Čerčany, stojí asi 37 Kč (130ml), ale dávkuje se miniaturní násypkou, já ale dávám skoro dvojnásobné množství a i tak vám vydrží třeba rok. Používám ho v nouzi i na venkovní hnojení zálivkou, je to dobré plné hnojivo za "hubičku". EŠ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika