Hlína z rybníka



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
15.2.2019 10:45

Hlína se používá na keramiku nebo cihly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 130.157 (?), 15.2.2019 10:23

Koupil jsem si hlínu pro pěstování pokojových rostlin a ono je to jenom vyschlé bahno z rybníka. Stačí po přesazení květiny jednou zalít a je z toho opět jenom bahno z rybníka. Stoprocentně zahubí jakoukoliv rostlinu! Kyselost tohoto bahna je příšerná! To nás věčně jenom budou všelijací podvodníci veřejně okrádat? To ty jejich výrobky nikdo nezkontroluje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.2.2019 10:45

Hlína se používá na keramiku nebo cihly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janča tomča - (5) - 161.168 (?), 18.5.2010 8:45

Dobrý den. Tak jsme z toho taky celá zmatená. Včera jsem se na tu hlínu byla podívat a byla jsem překvapená. Je to z rybníka, který je asi 15 let starý a ten majitel ho jen nějak przšiřoval, nebo tak něco. Hlína je to moc pěkná (i nějaký ten plevel na ní roste) na omak sypká, jen dost tmavá. Tomu ale zase nějak moc nerozumím. Na vozík k ní přiložíme ještě trochu koňského hnoje a asi to tam rovnou spolu s ní zapravíme, aby z toho něco bylo. Risknu to. Asi vypadám jako nevděčná koza, co? Ale stejně vám všem kmoc děkuji za rady a za názory. J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 18.5.2010 12:21
Pokud ho rozšiřoval tak to nebude bahno ze dna, a pokud se sype tak je to dobré.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 248.240 (?), 23.5.2010 10:07

Bahno z rybníka mám. Jako psali předemnou, není bahno, jako bahno. Vrchní vrstva je dobrá, ale spodní jsem musela nechat přes zimu rozpadnout.Bagrista mi říkal, že jestli tam něco budu chtít pěstovat,(také hlavně trávník) tak ji mám smíchat s pískem. Poctivě na ní dávám popel z peletek a začala jsem vozit písek. Ke kořenům dávám zem ze zahrady a sypu tam všechny zbytky jakékoliv zemin, která mui zbyla.To, co zasadím žije, ale o růstu moc mluvit nemůžu. Pravděpodobně budu muset navézt ještě nějako normální hlínu. Po promíchání bude dobrá. S těmi hroudami je to pravda, ale když na ně prší tak se rozpadnou. Jsou pro pěstování nepoužitelné. Do rybníka netekly žádné kaly. V zeleninové zahradě mám část vrchní vrstvy a papriky tam rostly jako divé. Kousek dál má spodní vrstvu a ke všemu co jsem zasadila jsem do jamky přimíchala substrát a kompost. Myslím, že za 3 roky bude zem po různých navážkách a míchání super. Těžko se ryluje. Než jsem do ní mohla saditz, tak jsem ji 2x rylovala a nakonec jsme koupili rotavátor, kterým jsme ji museli 3x projít. Je to martýrium, ale když máte problém sehnat zem, tak částečné, ale pracné řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 25.5.2010 16:14

Tak jsem se ptal odbornice na rybniční bahno. Problematika je móóóc složitá, že to je na hodiny vyprávění. Zákon o odpadech a Zákon o hnojivech, vyhlášky....

Velmi stručně řečeno:

Sleduje se:

Anorganika - těžké kovy...

Organika - DDT, PCB, další chlorované uhlovodíky...

Mikrobiologie - podle situace a předpokládaného užití /kačák a použití v zemědělství/

Podle výsledku se pak může použít v zemědělství, mimo zemědělství /např. stavebnictví/ a na skládku.

Znečíštěniny jsou v bahně běžné.

VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.122 (?), 25.5.2010 16:22

Nevíte něco víc o těžkých kovech? Slyšel jsem, že olovo se tam dostává převážně z rybářských olůvek. Nevím co je na tom pravdy.

S kvalitou nemám osobní zkušenost, ale známý čistí štěrkáče a rybníky podvodním bagrem. Byl kouknout kde to vypouštějí - ohraničené pole kde vedle roura z bagru a vypouštěla tam vodu s tím bahnem. Je to už dva roky a nic tam neroste. Je to jako kdyby někdo každé ráno vyrazil s roundapem a všechno potříkal. Dokonce ani mechy, prostě nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 25.5.2010 16:25

Já se ještě poptám.  VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.101 (?), 2.3.2011 14:43

Mám rybník na záhrade, cca 20 x 20 m. Prítok je z lesa, cca 1 až 2 l/sek.  Na vstupe do rybníka mám menšiu usadzovaciu nádrž.  V rybníku chovám pstruhy, ktorým sa veľmi darí.  Ročne z usadzovacej nádrže a z rybníka vyberiem asi 8 m3 bahna. Používam ho priamo na záhrade. Ak bahno nechám voľne na záhone, nerastie na ňom absolutne nič. Vysvetľujem si ti tým, že bahno je absolutne bez živín (rozpustili a vyplavili sa vo vode) a po zaschnutí je dosť zhutnené.

Preto bahno používam priebežne do kompostu. V jeseni na záhony ho používam tak, že záhon zryľujem, na zryľovanú vrstvu dám vrstvu hnoja a to celé zavozim bahnom. Do jari mi bahno zvetrá, prekopem záhon a môžem sadiť.

Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 2.3.2011 17:07

Asi bych to dělala také tak. Jen ten rybník mi, sakra, chybí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika