Hlína z rybníka



host - 71.23 (?)
17.5.2010 20:47

Jsem taky chalupář a čtu tu dvě mantry, brát, výbérné a nebrat jsou tam svinstva.

Já mám to štěstí, že chalupu mám u rybníků z největších, na Třeboňsku, tady se nikdo bahna z rybníka nebojí, já ho mám na zahradě 10 traktorových vleků a brambory jako pěsti. Loni když bagrovali malý cca 3ha rybníček v lese, vše je na poli za lesem jako hnojivo a vylepšení jílovopísčité půdy. Je třeba se zajet na materiál a lokalitu osobně.

Pavel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
janča tomča - (5) - 161.168 (?), 17.5.2010 12:37

Moc vám všem děkuji, zajedeme tam a zjistíme hlavně, co to je. On ten pán má takovou - říká tomu rybářská bašta a nevím přesně, jestli ten rybník jen čistil a teď to prodává, nebo je to třeba zemina z nově kopaného rybníka. Děkuji ještě jednou za rady. Pěkný den. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 17.5.2010 12:59
Zkuste si domluvit ornici a máte klid. Hezký den i Vám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.5.2010 13:02

Já bych nesrovnával hasičskou nádrž přiživovanou vesnickou stokou s rybníkem, v němže se chovají ryby. Určitě bych se nebál na zahrádce bahna, když ze stejného rybníka mohu konzumovat kapry.
   Ať je to jak chce, raději bych se poohlédnul po zemině ze skrývky odebrané třeba při stavbě silnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.62 (?), 17.5.2010 14:12

před cca 30-ti lety nám složili asi 2 tatrovky vybagrovaného bahna z rybníka vedle parcely. nejdříve tam nerostlo nic, pak něco na způsob šťovíku a teprve po asi 15 letech tam začala růst tráva.

určitě by to chtělo vidět.pokud je tam hodně jílu, raději nebrat/pokud nebudete dělat svůj vlastní rybník/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 134.233 (?), 17.5.2010 17:20

Jednoznačně potvrzuju - nebrat ani zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.23 (?), 17.5.2010 20:47

Jsem taky chalupář a čtu tu dvě mantry, brát, výbérné a nebrat jsou tam svinstva.

Já mám to štěstí, že chalupu mám u rybníků z největších, na Třeboňsku, tady se nikdo bahna z rybníka nebojí, já ho mám na zahradě 10 traktorových vleků a brambory jako pěsti. Loni když bagrovali malý cca 3ha rybníček v lese, vše je na poli za lesem jako hnojivo a vylepšení jílovopísčité půdy. Je třeba se zajet na materiál a lokalitu osobně.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.168 (?), 17.5.2010 21:00

U nás V Duchcově v loni bagrovali chovný rybník.Seškrábli bahno jestli se nepletu až o 1metr a vše se vyváželo na skládku na šachtu.Na můj dotaz co s tím dále mi bylo řečeno že je v tom spousta těžkých kovů a že je to k ničemu.Celá akce stála okolo 25mil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
V__K - (36) - 191.35 (?), 17.5.2010 21:07

Když se odbahňuje rybník, tak se s bahnem zachází jako s odpadem, který nelze jen tak frknout někam na pole. Musí mít schválené a draze placené úložiště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 134.233 (?), 17.5.2010 22:34

My jsme toho bahna koupili s chalupu odhadem tak 50 m3, nechal si to tam vysypat bývalý majitel někdy před 30 lety s tím, že to roztahá po zahradě, k čemuž nikdy nedošlo. Ani během těch 30 letech s tím sukcesní plevele nedovedly hnout, po zarytí na tom byla sotva 5 cm silná vrstva humusu, pak jen jíl, na který je po vyschnutí potřeba vzít krumpáč. Rekultivujeme tu hromadu už třetím rokem, spotřebováváme na to veškerý kompost a konce nevidět. Já to opravdu nikomu nemůžu doporučit, právě naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 18.5.2010 8:41

Bahno naozaj byva vacsinou usadeny il. Ale nemusi to vzdy tak byt. Moze mat aj ine zlozky. SKuste zobrat za hrst a nechajte susit ako sa bude menit struktura. Ak ziskate hustu mazlavu hmotu. zabudnut nan!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika