Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mám před domem zahradu na místě bývalého dvorku. Babička tam v zimě po několik destiletí sypala popel z kamen (pálilo se dřevo a hnědé uhlí). Při pokusném výkopu jsem naměřil cca dvacet centimetrů pod vrstvou nic moc zeminy dalších třicet čísel škváry a popelovin. Je to sice divné, ale tráva roste jak vzteklá (musím to sekat víc než dvakrát častěji než jinde, ale hrušeň neroste a neplodí (pět let na místě, předtím asi dvouletý stromek), z pěti broskvoní dvě rostou a plodí jako o život, ostatní mají tmavé až černé listy. Jediné co tam roste bez problémů jsou irisy, ale ty jsou asi jen v té horní vrstvě. Dá se s tím něco dělat? Jo a ještě tam asi 80 - 100 let běhaly slepice a trousily slepičince. Už jsem zkoušel kde co, ale asi budu muset zůstat u té trávy. Dokonce ani kytky u plotu tam nerostou. Máte někdo nějakou radu? Písek jsem zaryl, zeleného hnojení bylo něurekom, povápnil jsem to dolomitem. Když je sucho, tak je tam sahara, když je vlhko, nebo zalévám, tak roste jen ta zatracená tráva. Možná někdo víte o nějaké luční směsi, která by alespoň kvetla. Speciálně bych se chtěl zepta pana Vysloužila co mi k tomu může poradit. Mimochodem ta tráva je tak hustá, že jsem podobnou ještě neviděl. Pavel
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika