Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

To Lysenko: docela mě zaujaly vaše názory na enzymy. U té trávy s dosud živými buňkami je docela možné, že buňky stále dýchají, oxidázy urychlují oxidaci cukrů (aj.) + spotřebu kyslíku a některé hydrolázy (např. hemicelulázy) rozkládají polysacharidy. Do té doby než něco dojde, např. kyslík. Na druhou stranu, rozsekání urychlí i bakteriální napadení (větší přístupná plocha). Takže těžko říct, v jakém poměru se na ohřevu podílejí živé buňky se svými enzymy a bakterie s dalšími enzymy. Enzymy jsem nikdy do kompostu nepřidával. Mám jen vyčteno, že rozklad běžného zahradního kompostu urychlují nejvíce hemicelulázy, potom pektinázy a celulázy méně. U některých typů slámy a štěpky to může být odlišné.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika