Ztrata vykonu u Zahradního čerpadla CMI C-GP 800



host - 167.149 (?) 
30.7.2014 20:33, zobrazeno: 11152x
Zdravim vas. Vlastnim zahradní čerpadlo CMI C-GP 800. Je skoro nove..pouzivano asi pul roku loni a letos tri mesice. Bylo pouzivano vyhradne na zalevani travniku cistou vodou ze studny. Nyni se mi ale zda, ze cerpadlo uz netlaci tolik co driv. Vodu ze studny taham do vysky asi 5metru, coz neni moc. Stejne tak byl okruh postriku mnohem vetsi, nez je nyni z postrikovace. Cerpadlo jsem rozebral a bylo uvnitr zcela ciste. Nicmene se mi zda, jakoby uvnitr obcas, tak jednou dvakrat za minutu... nekdy i trosku casteji... neco lupalo. Prijde mi to, jakoby to byl vzduch. Srouby na cerpadle jsem ale dotahl. Hadice taky. Nevite cim by to mohlo byt?? Dekuji vsem za pripadne rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.36 (?), 30.7.2014 22:48

Ak mate v zavlahe nejake filtre, skontrolujte tie. Vzduch sa moze do systemu dostat ak je nejaka netesnost v sacom potrubi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.233 (?), 25.2.2015 8:17

Vlastním 2 ks čerpadel CMI 800W. U obou se mi poškodilo po 2 letech axiální těsněiní na hřídeli motoru. To má za následek přisávání vzduchu. To se projeví při zalévání hadicí. Při rostřikování je slyšet charakterystické "prskání".

S pozdravem J. Č.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.112 (?), 26.4.2015 22:39

Jak jste to čerpadlo rozdělal.Já jsem odšrouboval přední část se vstupním a výstupním otvorem, ale po odšroubování matice na hřídeli elektomotoru klíčem 13 a vyjmutí podložky se nedalo sejmout nasávací kolo (pohnulo se axiálně jen asi o 2 mm, dál to nešlo, měl jsem strach, abych ho nezlomil, je totiž z plastu). Takže dál jsem se nedostal. Poraďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika