zavlažování živého plotu



host - 19.239 (?) 
22.8.2007 17:24, zobrazeno: 9617x

Prosím o radu jak vymyslet a realizovat zavlažování živého plotu.

Z thují hadicí nebo nákou trubkou. Plot má asi 40 m okolo 55 ks a hadici je možno napoji na vodárnu děkuji za každý námět. PERSI

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.130 (?), 9.9.2007 13:58
Dobrý den, musel byste tu trubku nebo hadici provrtat a uložit ke kořenům. Sice si myslím že těch 55 kousků byste mohl zalévat i konví, ale ptáte se na závlahový systém. Dá se koupit origo odkapávací hadice ze vším všudy, je to myslím po 50 m. Jsou k tomu i koncovky, prostě komplet systém. Podívejte se do bauhausu, nebo hornbachu. Tam jsem to viděl. Pokud se vám chce vrtat do hadice, tak ji provrtejte, položte k tůjím, na konec dejte koncovku a napojte na vodárnu, záleží na Vás.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.77 (?), 16.6.2012 14:20

Zdravím, doporučil bych normálně kapkovou závlahu pomocí hadice. Jsou tu dvě základní rozlišení s kompenzací tlaku a bez kompenzace. Druh si vyberete podle toho, zda máte rovný terén, či nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 15.7.2012 21:56

No to jsou trochu zvláštní informace o kapkovacích hadicích. Obvykle se uvádí rozteč kapačů (20 až 50 s cm). Průtok obvykle bývá 2 l na hodinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.29 (?), 16.7.2012 12:02

Já mám udělanou závlahu 1/4 hadičkama na kterých je u každého stromku napojen průběžný kapkovač nastavitelný na průtok 0-6 l za hodinu.Takže rozteč rostlin nastavím jak potřebuji.Ovládané je to řídící jednotkou a napojeno na domácí vodárnu.V provozu je to 5 let bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika