Závlaha meliorační trubkou



miho - (7) - 243.242 (?) 
25.9.2017 9:29, zobrazeno: 3938x

Ahoj / dobrý den,

chystám pro příští rok závlahu -  záhon 15 x 1,5 m 1000l IBC automatický časovač-ventil   /mám z ALI a je super.../ zbývá dořešit distribuci vody.. :-) 

v nominaci je průsaková hadice nebo meliorační trubka... na průsaové hadice panují rozdílné názory /nerovnoměrnost průsaku, krátká životnost, zanášení.../  proto uvažuji o klasické meliorační trubce /pevný odolný materiál, možnost opakovaně vyndávat a propláchnout tlakovou vodou../ ale nikde jsem nenašel jestli má někdo zkušenost...??? 

...samozřejmě počítám zahrábnout do země a sázet "na" trubku..

díky za názor 

Mirek 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 119.92 (?), 7.5.2018 17:38
Nepochopil jsem jak to chces tahat, zahon dlouhy 15m nebo jen 1,5m? Nerovnomerny prusak mi prijde z melioracni trubky, delal jsem to tak ze byla na povrchu a dovnitr jsem strkal hadici a posunoval Ale je to plytvani vodou je lepsi vedet co budes zavlazovat a podle toho se zaridit, napr. Na okurky ve foliaku mam tu prusakovou hadici v akci stala asi 90 korun (k tomu fitinky a ventily na rozboceni 2 vetvi) seridim to ventilem a zapinam cerpadlo pres wifi zasuvku s programatorem asi 900 Kc. Nejspis predradim IBC aby se voda trochu zahrala. Wifi zasuvka registruje i spotrebu energie na cerpadle (domaci vodarna z tesca za 1890,- s vykonem 3600L/h takze jeste napajim dalsi 4 postrikovace kvuli redukci tlaku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika