Zakopání plastových nádrží na vodu



Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 36.242 (?)
19.11.2009 17:14

Podle mě by zakopání nádrže do země určitě šlo, jen bych z boku přidělal bednění do doby, než zem dostane stálý tvar a nad vrchní část bych vytvořil jakýsi strop, aby v budoucnosti při zatížení nedošlo k proboření dovnitř.Láďa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 94.106 (?), 17.9.2009 22:59, zobrazeno: 63664x

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda nemá někdo zkušenosti se zakopáním klasických plastových 1000 litrových nádrží  (ty v "drátěném resp. železném" obalu). Chci je použít jako zásobárny na dešťovou vodu k zalévání. Nejsem si ale jistý, zda mohu nádrže jen tak zakopat do země bez obetonování - mám obavu, aby je tíha zeminy neprovalila dovnitř (když zrovna nebudou plné vody, která by tlak zeminy snad měla udržet). Předem moc děkuji za jakoukoli radu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.170 (?), 18.11.2009 15:38

Take by mne to zajimalo. Zatim jsem usadil nadrze, a zasypal do 3/4 vysky. Drzi jak prazdna, tak plna. Spise by mne zajimalo, co se stane, az je zasypu cele a na vrsek prisypu cca 30cm hliny :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.23 (?), 18.11.2009 18:03

Z vlastní (sousedovy) zkušenosti, voda tlak zeminy udrží, vzduch (překvapivě) ne. Zhroutí se Vám do sebe a když neprasknou, budete mít cca třetinový objem. A třicet cm hlíny na prázdném plastu? spočítejte si hmotnost, měrná hmotnost mokré zeminy je cca 2 t na m3.  Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.56 (?), 18.11.2009 20:57

pokud se to zakope i s košem-je po problému a za léta používání hlína kolem nádrže zhutní a netlačí tak moc na stěny prázdné nádrže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 19.11.2009 15:39

Zakopat do země to půjde, ale je třeba ctít fyzikální zákony. Pokud to pouze zahrabete do země, tak spodní voda dříve nebo později poloprázdnou nádobu nadzvedne, případně zdeformuje boky. Takže dolů do jámy osadit drenáž, kterou stáhnout nejlépe do kanalizace, na drenáž 10 cm kačírku, pak osadit nádobu, která se buďto obetonuje, nebo se použije jiné pažení (soused použil staré hurdisky, opřené o klec nádoby, které postupně přisypával zeminou).
Sám mám zásobarnu dešťové vody provedenou pomocí betonových skruží, mám pro to vhodné geologické podmínky (jíl), takže nedochází k úniku vody ze zásobníku.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 36.242 (?), 19.11.2009 17:14

Podle mě by zakopání nádrže do země určitě šlo, jen bych z boku přidělal bednění do doby, než zem dostane stálý tvar a nad vrchní část bych vytvořil jakýsi strop, aby v budoucnosti při zatížení nedošlo k proboření dovnitř.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 79.53 (?), 19.11.2009 17:37

Dejte na 71.23!  Jedině zajistit obetonováním proti poškození plastové nádrže, jinak dojde časem k její mechanické destrukci zavalením hlínou za spolupůsobení vody. Betonáž bych prováděl za současného doplňování nádrže vodou, neboť je možnost vytlačení /vyplavání/ nádrže betonovou směsí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tiger - (9) - 90.128 (?), 19.11.2009 17:48

Já jsem nádrž obbetonoval.Zhruba bylo na každé straně 5 cm na beton a vrchní deska asi 10cm betonku.Chtěl jsem ji zakopat hloub a navrch travičku, ale pod nádrží mě vedou kanalizační trubky.

Plastová nádrž
Plastová nádrž
Plastová nádrž
Plastová nádrž
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.53 (?), 19.4.2011 11:11
dobrý den, jak máte vymyšlené čištění zabetonované nádrže? koukám že tam máte nějaký filtr, funguje to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.4.2011 12:19

Na zalévání filtr není třeba. Je-li voda ve tmě, netřeba se bát ani řas. Stačí sítko pod svodem z okapu kvůli mechu a listí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika