Vytékání vody po vypnutí čerpadla - kapková závlaha



host - 204.54 (?) 
30.4.2014 13:56, zobrazeno: 8331x

Zdravím,

mám na zahradě kapkovou závlahu pomocí čerpadla z velkého barelu, po vypnutí čerpala přes zásuvku s časovačem mi však voda stále přitéká, byť menším proudem díky podtlaku. Můžete mi poradit nějaké nenáročné a levné řešení, aby voda dál neprotékala?

Barel je postaven na zemi, takže hadice protéká díky tomu podtlaku, ale nevím, zda by u kapkové závlahy pomohlo zvednout konec hadičky nad zem, když vlastně jsou dírky po celé délce hadice.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 6.7 (?), 30.4.2014 14:16

Nerozumiem celkom tomu podtlaku. Pravdepodobne mate stlpec vody v sude vyssie, ako je umiestnenie hadice. Jasne, ze bude tiect, ak vodny stlpec je schopny pretlacit odpor kvapkovacich otvorov. Riesenim by bolo dat nejaky ventil. Povedzme elektricky riadeny, co by sa otvaral a zatvaral podla hodin. Cerpadlo by ste mohli uplne vyhodit, ked to tak skvele kvapka samo. Naco minat Elektriku. Iba by bolo potrebne, aby ste na zaciatku do systemu dostali vodu. Museli by ste kvapkat dlhsie, lebo s cerpadlom mate vacsi prietok, ale v tom nevidim zasadny problem. Dlhsie kvapkat znamena mensi sok pre rastliny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.54 (?), 30.4.2014 16:15

Tu elektřinu tam potřebuji právě na nasátí té vody, ale potřebuju to úplně zastavit potom. Jen nejsem úplně zdatný elektrikář, tak mě zajímá, když tam dám něco takovéhoto: Elektromagnetický ventil 24V.

Tak tam musím ještě napájet i dráty k tomu a udělat si sám nějaké zapojení do sítě, nebo se to prodává už i s tou přípojkou? děkuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 141.213 (?), 30.4.2014 16:41

Riešenie je buď namontovať tam ventil - napr. priamo na hadicu takýto lacný plastový 16-16 mm alebo kúpiť hadicu s takými kvapkovačmi, ktoré sú uzatvorené, a vodu začínajú prepúšťať až od určitého tlaku - napr. Uniram CNL (compensated non-leakage = tlakovo kompenzované tesniace kvapkovače).

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 30.4.2014 17:49

Paradoxně máte rozvod bez netěsností a to je problém. Ten ventil by to řešil, ale je na 24 V, tedy před ním musí být ještě transformátor 220/24 V. Zapojení vcelku triviální. Zvednutí konce nepomůže, musel byste zvedat sací konec - ten co je v sudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.25 (?), 30.4.2014 18:30

Nejednodužší řešení je přeci zařadit do nádoby, těsně nad hladinu kapkovou trysku,  když je v soustavě tlak tak tudy voda kape zpět do nádoby a v případě zastavení čerpadla ta tryska nasaje vzduch a voda samotíží už nebude kapat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 30.4.2014 20:07

Na eBay jsem objednal tento programovatelný časovač za nějakých 450,- kč.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.18 (?), 12.5.2022 23:38
Dobrý den, pokouším se obnovit diskuzi. Mám stejný problém a odkazy u příspěvků už nefungují. Poradí prosím někdo? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.61 (?), 16.5.2022 19:50

Já jsem to vyřešil tak, že doba spínání čerpadla je nastavena tak, aby sud vykapal celý a pak není problém s neustálým zaléváním. Dobrý nápad je s tou tryskou nad čerpadlem, která při poklesu tlaku (tj. vypnutí čerpadla) nasaje vzduch, hadička se zavzdušní a samospád přestane fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.61 (?), 16.5.2022 19:57

teď jsem si uvědomil, že mám asi trochu jiný systém. Já čerpadlem naplním vyvýšený sud a z něj to pak samo teče do trysek.  Naplnění sudu čerpadlem ovládám časovým spínačem, aby sud nepřetekl je tam obyčejný plovák z nádržky  poro WC. Vím, že mně pro naplnění sudu stačí bohatě 10 minut a na tu dobu mně čerpadlo třikrát týdně zapne. A aby sud nepřetekl je tam ten plovák. Mám to na chalupě, kam přijedu třeba po 14 dnech a o zalévání skleníku se vůbec nemusím starat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika