vodárna - nerez?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 205.130 (?) 
5.3.2009 9:51, zobrazeno: 57018x

Zdravím všechny, budu kupovat vodárnu pro zásobování chaty vodou ze studny. Dá se říct, že mám vybráno, jen váhám mezi "klasikou" s některými částmi z nerezu nebo komplet nerez - tedy i s tlakovou nádobou a co já vím, s čím ještě. Nemáte někdo zkušenosti nebo rady, jestli se vyplatí investovat snad 50% ceny navíc a jít do nerezu? Díky předem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 122.179 (?), 5.3.2009 10:06

Záleží hodně na frekvenci v jaké chatu navštěvujete.Pokud se rozhodnete pro nerez, pak je výběr v nerezi rolf.Je to jistější. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.130 (?), 5.3.2009 10:16

Dejme tomu každý druhý víkend. Přes zimu vůbec, ale to je vše bez vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.235 (?), 6.3.2009 14:06

koukněte na vodní automaty, nádobu už nechci, budu to taky měnit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.130 (?), 9.3.2009 12:28

smím se zeptat, proč nechcete nádobu? jaké to má nevýhody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 9.3.2009 17:56

čerpadla s nádobou jsou anachronismem- čerpadlo čerpá do bufferu - nádoby s gumovou "duší" a tlakovým spínačem. Je to mechanické a poruchové řešení - moedernější, bez tlakových rázů v rozvodu je řešení s tlakovou řídící jednotkou, která trvale měří tlak v rozvodu a postí čerpadlo, kdykoli talk poklesne.  

Čerpadla s tlakovou řídící jednotkou navíc nekompromisně prověří Vaše rozvody vody  - čerpadlo s tlakovou řídící jednotkou "pozná" i kapající kohoutky a snaží se úbytek dočerpat.

Výhody jsou ale zřejmé - chod bez kolísání tlaku v rozvodech, žádný "tamagoči" kterému prorezne nádoba, nebo odejde "gomový míč" v nádobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 9.3.2009 18:30

Se přiznám, že o tomto jsem dosud neslyšel, ale je tu asi i jistá nevýhoda, když vypnou elektriku, tak mám v tom svém anachronickém bufferu natlakováno 100l vody a domácnost může i půl dne bez problémů fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.89 (?), 9.3.2009 18:54

Ve mně to taky žádnou extázi nevzbudilo.

Pokud jsem to správně pochopil, někde sedí ECU, která neustále spíná a vypíná čerpadlo (možná podle nějaké křivky, bůh suď) . Místo řízení zapnuto/vypnuto tlakem v nádobě (zapínací 2 bary, vypínací 3 bary) ta ECU průběžně řídí otáčky jakéhosi fiktivního čerpadla...

Proč probůh udržovat tlak v pitomém vodovodním systému tak složitě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 9.3.2009 23:20

Podívejme se na to asi tak, kvalitní řídící jednotky s proporcionálním řízením zajistí trvalý tlak v systému - proto se prakticky ve všech profesionálních aplikacích aplikuje toto řízení tlaku, bandasky se pro podobné účely nepoužívají.Obavy "někde sedí ECU, které neustále spíná a vypíná, podle bůhví jaké křivky"  naznačující, že to vlastně nefunguje jsou plané.

Nicméně - je fakt, že pokud někdo bydlí v místě, kde jsou na denním pořádku problémy s elektrickým proudem, bandaska (velká) jasně vyhrává. 

Čerpadlo s tlakovou řídící jednotkou jistě nevzbudí extázi, je jen jaksi konfortnější a méně poruchové , než klasické řešení. Nic víc, nic míň.

Míval jsem ve sklepě "bandasku" a pravidelně odcházel míč (čerpadlo staré 3 roky), nyní již 7 let běží bez jediné poruchy ve sklepě pětistupňové čerpadlo s řídící tlakovou jednotkou, zastaví se jen tehdy, když v létě zapomenu na limit studny a čerpadlo během dvou hodin studnu i přes její nemalou vydatnost "vycucne".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 87.142 (?), 10.3.2009 0:00

Mám dojem že se tu míchají dva systémy.Řízení s frekvenčním měničem kde se hlídá konstantní tlak, tam je tlaková nádoba zbytečná a Automatická řídící tlaková jednotka která se spíná při poklesu tlaku a vypíná při poklesu průtoku.Tam je nádoba vhodná k omezení počtu spínání což čerpadlu určitě nesvědčí.

Oprava.Těď jsem zběžně pročet manuál k frekvenčnímu měniči PWM 230 a tam se nádoba taky doporučuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika