Systém řízení termínů pro automatickou závlahu



vrathi - (1) - 180.131 (?) 
1.2.2018 20:36, zobrazeno: 1359x

Ahoj! Zajímaly by mě Vaše názory na používaný způsob řízení domácí (automatizované) závlahy menší nebo střední zahrady. 

Preferujete klasickou (levnou) jednotku (např. řady Hunter X-Core) s manuálním tlačítkovým nastavením časovače na jednotce anebo jste vyzkoušeli nějaké pokročilejší sofistikované řešení, ať už se zlepšením ve způsobu zadávání a změn termínů anebo obsahující "více" automatizované řešení (řízení spotřeby, napojení na větší řadu senzorů)? Pokud ano, ve kterém řešení vidíte výhody?

Sám jsem používal manuální spouštěč s jednoduchým zabudovaným časovačem/opakovačem, ale nevyhovoval mi vzhledem k potřebě větší variability termínů zavlažování a ani klasická jednotka mě neuspokojila.       Později jsem si proto navrhnul a vytvořil vlastní řešení. Jednotku mám beztlačítkovou, umístěnou v izolované kravici poblíž ventilů (důvodem umístění je snažší připojení měřiče hladiny jímky a senzorku vlhkosti půdy). S jednotkou bezdrátově komunikuji mobilním telefonem a v aplikaci si nastavuji pravidelné termíny a případně přidávám i jednorázové termíny s tím, že se mi aktuální termíny postřiků samy vypínají, pokud je půda ještě vlhká. Řešení ovládání je obdobné klasickému budíku v Androidu. Zatím jsem jej testoval jednu sezónu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika