Systém řízení termínů pro automatickou závlahu



vrathi - (1) - 180.131 (?) 
1.2.2018 20:36, zobrazeno: 1360x

Ahoj! Zajímaly by mě Vaše názory na používaný způsob řízení domácí (automatizované) závlahy menší nebo střední zahrady. 

Preferujete klasickou (levnou) jednotku (např. řady Hunter X-Core) s manuálním tlačítkovým nastavením časovače na jednotce anebo jste vyzkoušeli nějaké pokročilejší sofistikované řešení, ať už se zlepšením ve způsobu zadávání a změn termínů anebo obsahující "více" automatizované řešení (řízení spotřeby, napojení na větší řadu senzorů)? Pokud ano, ve kterém řešení vidíte výhody?

Sám jsem používal manuální spouštěč s jednoduchým zabudovaným časovačem/opakovačem, ale nevyhovoval mi vzhledem k potřebě větší variability termínů zavlažování a ani klasická jednotka mě neuspokojila.       Později jsem si proto navrhnul a vytvořil vlastní řešení. Jednotku mám beztlačítkovou, umístěnou v izolované kravici poblíž ventilů (důvodem umístění je snažší připojení měřiče hladiny jímky a senzorku vlhkosti půdy). S jednotkou bezdrátově komunikuji mobilním telefonem a v aplikaci si nastavuji pravidelné termíny a případně přidávám i jednorázové termíny s tím, že se mi aktuální termíny postřiků samy vypínají, pokud je půda ještě vlhká. Řešení ovládání je obdobné klasickému budíku v Androidu. Zatím jsem jej testoval jednu sezónu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika